Raúl gyönyörű gólja csak egy pontot ért a Real Madridnak

2008.11.02. 21:12
A Real Madrid 1–1-es döntetlent játszott az Almería otthonában a Primera División 9. fordulójában. A vendégek Raúl gyönyörű csukafejesével a 38. percben megszerezték a vezetést, de Pablo Piatti a 81. percben egyenlített, így a Real csak egy pontot szerzett.
Higuaín (fehérben) és a Real Madrid csak egy góllal távozott Almeríából
Fotó: Reuters

Ruud van Nistelrooy távollétében Raúl volt a Real Madrid előretolt csatára, akit a két szélen Arjen Robben és Gonzalo Higuaín támogatott, a játék szervezése pedig Wesley Sneijder feladata volt.

A madridiak egyértelműen uralták az első félidőt, több mint hatvan százalékban birtokolták a labdát, és többször eljutottak Diego Alves kapujáig. A megérdemelt vezetést végül a 38. percben szerezték meg, méghozzá egy gyönyörű góllal. Elsőként Higuaínt kell megdicsérni, aki előbb erőszakosan megtartotta a labdát egy indítás után, majd remekül tekert középre, ahol érkezett Raúl, és védőjét megelőzve csukafejessel juttatta a labdát a kapu bal oldalába.

RAÚL PARÁDÉS CSUKAFEJESE

A második félidőt az Almería két új emberrel kezdte, de a Real Madridnál is volt egy csere, ugyanis az első játékrészben a nagy lendülettel előretörő és hatalmasat eső Pepe nem tudta folytatni a játékot.

A portugál védő helyére Christoph Metzelder állt be, aki a blancók csütörtöki kupameccsén nem éppen élete formájában futballozott, de ezúttal nem követett el akkora hibát, mint a Real Unión elleni fiaskó alkalmával.

Az 56. percben Raúl majdnem visszaadta a kölcsönt (vagyis a gólpasszt), pazar labdával ugratta ki Higuaínt, de az argentin lövését védeni tudta Alves. A hazaiak kapusának a 68. percben Sneijder adott munkát 18 méteres, kellemetlen lövésével, de újfent hárított a portás.

Az utolsó negyed órában azonban kissé elkényelmesedett a királyi gárda, ami megbosszulta magát, mert a 81. percben az Almería kiegyenlített. Albert Crusat lépett ki a leshatáron (vagy azon túl) a bal oldalon, majd középre rúgta a labdát, ahol a lendületből érkező argentin Pablo Piatti kapásból lőtt a hálóba, Iker Casillasnak nem volt esélye védeni.

Négy perc múlva Piatti akár a győztes gólt is megszerezhette volna, de Alvaro Negredo passza után kevéssel eltévesztette a kaput.

Így maradt az 1–1, aminek a Real Madridnál nyilván nem örülnek, főleg úgy, hogy ezzel a nagy rivális Barcelona két pontos előnyre tett szert velük szemben.