Második hazai bajnokiját is simán nyerte meg az Atlético Madrid

2008.09.20. 22:15
Az Atlético Madrid 4–0-ra verte hazai pályán a Recereativo Huelva csapatát a spanyol labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának első mérkőzésén. A fővárosiak Sergio Agüero góljával már a kilencedik percben megszerezték a vezetést, a második félidőben Maniche találatával megduplázták előnyüket, a győzelmüket pedig a végén duplázó Sinama-Pongolle tette fölényessé.
Maniche (a kép bal szélén) és Agüero (a kép jobb szélén) a hétközi BL-meccsen is eredményes volt
Fotó: Reuters

Az első fordulóban 4–0-ra verte a Málagát az Atlético Madrid a Vicente Calderon Stadionban, és a Recreativo ellen is hamar megszerezte a vezetést. Az ügyeletes gólszerző, Sergio Agüero volt eredményes már a kilencedik percben.

A hazaiak ezt követően is támadásban maradtak, de a szünetig újabb gólt már nem tudtak szerezni.

A második félidőben viszont ismét gyorsan betaláltak Javier Aguirre fiai, megnyugtatóvá téve ezzel előnyüket. A portugál Maniche villantotta meg kiváló rúgótechnikáját, midőn egy röviden kifejelt labdát 16 méterről a bal alsó sarokba bombázott.

A folytatásban egy-két kósza ellentámadással ugyan próbálkozott a Recre, de a kaput nem tudták eltalálni a vendég játékosok, így pedig kifejezetten nehéz gólt lőni.

Az Atlético viszont kétgólos előnye birtokában sem állt le, és lőtt még kettőt a szellősen védekező vendégeknek. Mindkétszer Florent Sinama-Pongolle volt eredményes, a francia csatár pedig volt csapata iránti tiszteletéből (két évet húzott le a Recreativóban korábban) egyik gólja után sem örült látványosan.

Megtették ezt helyette a hazai szurkolók, akik az újabb nagy arányú győzelem mellett annak is örülhettek, hogy csapatuk, ha ideiglenesen is, de átvette a vezetést a tabellán.

PRIMERA DIVISIÓN

3. FORDULÓ
Atlético Madrid–Recreativo Huelva 4–0 (Agüero 9., Maniche 53., Sinama-Pongolle 78., 89.)

1. Atlético Madrid 3 2 1 9–2 +7 6
2. Espanyol 2 2 2–0 +2 6
3. Valencia 2 1 1 5–2 +3 4
4. Almería 2 1 1 5–3 +2 4
5. Sevilla 2 1 1 5–4 +1 4
6. Getafe 2 1 1 2–1 +1 4
6. Villarreal 2 1 1 2–1 +1 4
8. Real Madrid 2 1 1 5–5 0 3