Kínos Barca-kudarc: Eto’o és társai nem bírtak az Almeríával

2008.03.16. 21:08
Frank Rijkaard csapata óriási meglepetésre 2–2-es döntetlent játszott az újonc Almeríával. A vendégeknél sérülés miatt nem lépett pályára Lionel Messi és Ronaldinho sem, a játékvezető pedig a 73. percben kiállította Gabriel Militót. Ez együtt pedig már túl sok volt a Barcelonának.
Eto'o (balra) és társai megbotlottak az Almeríával szemben
Fotó: Action Images

Szombaton a Real Madrid 1–-0-ás vereséget szenvedett a Deportivo La Coruna vendégeként. Így a Barcelona vasárnap azzal a tudattal léphetett pályára az Almería ellen, hogy győzelme esetén öt pontra megközelítheti a tabellán a „királyi gárdát”.

A Ronaldinho, Lionel Messi és Henry nélkül felálló Barcelona (előbbi kettő sérülés miatt hiányzott, utóbbi csere volt) kényelmesen kezdte a mérkőzést, és tulajdonképpen első helyzetéből gólt is szerzett a 17. percben.

Iniesta húzott el a baloldalon, majd befelé cselezett, és tizenöt méterről lőtt. Lapos kísérletét Diego Alves hárította, de a kapusról kipattanó labdát Bojan Krikic közelről a hálóba pofozta.

Ezt követően altatott a Barca, de az antifoci közepette a vendégek aludtak el leginkább. A 33. percben egy hazai szöglet után az előrejövő védő, Rubén Pulido egyenlített.

A félidő utolsó helyzetét Krikic hagyta ki, a fiatal csatár középről, a kaputól 14 méterre fölé lőtt.

A második játékrészben pályára lépett Thierry Henry, ami után felélénkült egy kissé a katalánok támadójátéka. Az 57. percben Xavi, Henry és Eto’o volt a labda útja, ami után a kameruni öt méterről passzolt a kapuba. A támadónak a tizedik meccsén ez volt a tizedik találata.

A Barcelona ezt követően egygólos előnye birtokában sem állt vissza, és előbb Eto’o, majd Henry hagyott ki egy-egy ziccert.

A játékvezető a második sárga lapja után a 73. percben kiállította a vendégek védőjét Gabriel Militót, és a hazaiak a 85. percben éltek az emberelőny adta lehetőséggel: Kalu Uche egy bal oldali szöglet után fejjel vette be Victor Valdés hálóját.

Ezzel a döntetlennel Frank Rijkaard együttese nem tudta megközelíteni a tabellán a hét ponttal vezető Real Madridot.

PRIMERA DIVISIÓN

28. FORDULÓ
Almería–Barcelona 2–2 (Pulido 33., K. Uche 85., ill. Krikic 17., Eto'o 57.)
Korábban:
Villarreal–Zaragoza 2–0 (Nihat 11., G. Rossi 65. – 11-esből)
Valladolid–Osasuna 0–0
Espanyol–Mallorca 2–1 (Luis García 59., 90. – az elsőt 11-esből, ill. Güiza 14.)
Getafe–Santander 2–1 (Uche 67., Gavilan 77., ill. Smolarek 55.)