Thierry Henry megtáltosodott, háromszor is eredményes volt

2007.09.29. 23:56
Magabiztos győzelmet aratott a Barcelona csapata a spanyol labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában. A meccs hőse Thierry Henry volt, aki megszerezte első góljait a pontvadászatban. A sereghajtó nem tudta megnehezíteni Frank Rijkaard csapatának dolgát.
A Barcelona biztosan nyert
Reuters
Reuters

A Barcelona esélyeshez méltóan kezdett a sereghajtó Levante otthonában, és az első negyedóra elteltével a vezetést is megszerezte: bal oldali szöglet után Storari röviden ütötte ki a labdát, Xavi azonnal visszatette a tizenhatoson belülre, Messi pedig lőtt. Storari ezt még védeni tudta, de a kitenyerelt labdát Henry kíméletlenül a kapuba vágta. Ez volt a francia csatár első bajnoki gólja új csapata színeiben.

Hét perc múlva újra az Arsenaltól igazolt támadó neve került fel az eredményjelzőre: Messi labdájával ugrott ki a leshatáron, majd Storari mellett jobbal a bal sarokba tekert.

Ha egy üzlet beindul… Míg a Levante kevés veszélyt jelentett kapura, addig a katalánok több támadást is indítottak, és újra Henry váltott egyet gólra ezek közül. Ezúttal is a lesre játszó védők mellől ugrott ki, és eltekerte a rövid sarokra a labdát.

Messi sem akart lemaradni csapattársa mögött, az argentin kiválóság az 51. percben négyre növelte csapata előnyét. Frank Rijkaardnak közben már a Stuttgart elleni BL-meccs is a fejében járt, hiszen több kulcsjátékosát is hamar lecserélte. A holland szakvezetőnek azért akadt oka bosszúságra is, hiszen Yaya Tourénak sérülés miatt le kellett bicegnie, így tíz emberrel fejezte be a Barca a meccset.

A 72. percben a Levante a becsületgólt azért megszerezte Viquiera büntetőjével, de a vendéggyőzelem így is magabiztos volt.

LA LIGA

6. FORDULÓ
Levante-Barcelona 1-4 (Viqueira 72.-11-es ill. T. Henry 17., 24., 49., Messi 51.)