Megint megijesztették a királyi gárdát, de megfelelt a kihívásnak

2007.05.26. 22:37
Ismét remekelt a Real Madrid, a királyi gárda Sergio Ramos, Raúl Gonzalez és Ruud van Nistelrooy góljaival 3-1-es győzelmet aratott a Deportivo ellen a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság 36. fordulójában. A La Coruna-iak találatát Joan Capdevila szerezte, azzal akkor egyenlítettek a vendégek. A fővárosiak újra képesek voltak megújulni, ami mostanra erényükké vált. A Real biztosan az élen marad a következő fordulóig.
Ruud van Nistelrooy ölbe kapta David Beckhamet. Az angol félistenként távvozik majd a Bernabeuból
Reuters
Reuters

Az idény végén a Los Angeles Galaxyhoz igazoló David Beckham ismét bizonyította, hogy megérdemelte a behívót az angol válogatottba, hiszen a Real vezető gólját az ő bal oldali beadása előzte meg.

Becks a 29. percben ívelt a hosszú sarok elé szabadrúgásból, ahol Ruud Van Nistelrooy emelkedett, a visszafejelt labda ott pattogott a gólvonal előtt, és Sergio Ramo közelről a jobb sarokba vágta (1-0).

A királyi gárda teljesítménye ezután alaposan visszaesett, és megint egy gól fújt ébresztőt a fehér mezesek táborában.

Az 56. percben Joan Capdevilla révén egyenlített teljesen megérdemelten a Depor, s ezzel megint alaposan fel volt adva a lecke a blancóknak.

Fabio Capello együttese azonban megfelelt a kihívásra, hiszen két perc telt el, és Beckham remek jobb oldali beadását Raúl az ötös előteréből a kapuba fejelte (2-1).

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A győzelmet Van Nistelrooy biztosította be, a holland válogatott behívóját ismét elfogadó csatár a La Coruna-i védelem bizonytalankodását kihasználva tette fel a pontot az i-re (3-1).

A királyi gárda a Santander elleni vereség óta sorozatban az ötödik mérkőzését nyerte meg, és két fordulóval a vége előtt 72 ponttal vezeti a tabellát.

A fővárosiak egészen biztosan meg is őrzik ezt a pozíciót a következő fordulóig, hiszen a Barcelonánál az egymás elleni összevetésben jobbak, és ez számít elsősorban a Primera Divisiónban.

A következő játéknapon a Real Zaragozában lép pályára, majd a záró fordulóban a Mallorcát fogadja.

A szombati nap első mérkőzésén a Valencia 3-2-s vereséget szenvedett a Villarrealtól a Mestalla stadionban, így bizonyos, hogy a bajnoki címért már csak három csapat fut versenyt: a Real Madrid, a Barcelona és a Sevilla.

SPANYOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG

36. FORDULÓ:
REAL MADRID – DEPOTIVO LA CORUNA 3-1 (1-0)
Gólszerzők: Sergio Ramos (29.), Raúl (57.), Van Nistelrooy (75.), ill. Capdevilla (55.)
VALENCIA – VILLARREAL 2-3 (1-1)
Gólszerzők: Villa (21. – 11-esből, 91.), ill. Forlan (35., 87.), Tomasson (79.)