Továbbra is esélyesek a bajnoki címre az andalúziai „vitézek”

2007.05.13. 01:11
Tartja a lépést az Espanyolt fantasztikus mérkőzésen 4-3-ra legyőző Real Madriddal a Sevilla a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokságban. Az andalúziai UEFA-kupa- és Király Kupa-döntős együttes a Primera División 34. fordulójának szombat késő esti összecsapásán 2-1-re legyőzte a Recreativo Huelva együttesét, így továbbra is két pont hátránnyal, árnyékként kíséri a királyi gárdát.
Luis Fabiano néha a kapust sem kímélte. Ő szerezte azt a gólt, amellyel elszálltak a Recre esélyei az egyenlítésre
Reuters
Reuters

A Sevilla győzelmével egyetlen pontra felzárkózott az FC Barcelonához, amely a forduló előtt az élen állt, de mivel csak vasárnap lesz lehetősége ponto(ka)t szerezni, egyelőre át kellett adnia a helyét a Real Madridnak.

Juande Ramos vezetőedző csapata korán, már a 13. percben megszerezte a vezetést a Sanchez Pizjuan-stadionban. A gólt az olasz Enzo Maresca szerezte, aki remek technikai megoldások után vette be Bertrand Laquiat kapuját (1-0).

A kissé ideges hangulatú meccsen az UEFA-kupás indulási jogért harcoló Recreativo próbált egyenlíteni, de a Sevillának is számos lehetősége volt a továbbiakban.

Az utolsó tíz perc elején eldőlt a meccs: ekkor Luis Fabiano harcolt ki büntetőt, amelyet magabiztosan értékesített is (2-0).

A vendégek ezután sem adták fel, s a 89. percben Antonio Jesus Vasquez szintén 11-esből szépített. Az egyenlítésre azonban már sem ereje, sem ideje nem volt a Hulelvának, amely így biztosan a hatodik helyen álló Atletico Madrid mögött marad a forduló után is, sőt a Getafe és a Santander is megelőzheti.

A címvédő FC Barcelona vasárnap 19 órakor a Real Betist fogadja a Nou Campban; a katalánok hazai pályán feledtethetik a Getafe elleni 4-0-s vereséget és a kiesést a Király Kupa elődöntőjében.

15 Jesus Navas 14 Florent Sinama-Pongolle

Gólszerzők: Maresca (13.), Luis Fabiano (82. – 11-esből), ill. Jesus Vasquez (89. – 11-esből)
Csere: Maresca h. Martí (59.), Kerzsakov h. Renato (68.), Aitor Ocio h. Ligero (84.), ill. Rosu h. Uche (61.), Sinama-Pngolle h. Javi Guerrero (66.), Tornavaca h. Cheli (77.)