Ronaldinho pazar játéka döntött a Racing ellen

2007.02.11. 21:31
A spanyol bajnokság 22. fordulójában könnyed papírforma győzelem született a Nou Campban, a Barcelona Racing Santander elleni mérkőzésén. Ronaldinho kétszer is beköszönt, először szabadrúgásból, majd egy közeli bólintásból. Több hónapos kihagyás után mutatkozott be újra csereként Lionel Messi.
Ronaldinho mai alakítása nagyszerűre sikeredett

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A totóban országos egyesnek számító találkozón először még nem rohanták le ellenfelüket a katalánok, a 20. percig kellett várni az első igazi helyzethez. Ekkor Ronaldinho tekerte a labdát 24 méterről kapura szabadrúgásból, de Calatayud, ha üggyel-bajjal is, de védeni tudott.

A 25. percben barcelonai sokk: Juanjo hatalmasat esett Valdes kapujától tíz méterre, a játékvezető szerint Bellettinek is lehetett bőven szerepe ebben, ezért büntetőt ítélt. A tizenegyest Garay vállalta el, ám Victor Valdes magabiztosan kiütötte a félmagasan a kapu jobb oldalába tartó lövést. Közvetlenül a szituáció után Deco szerezhetett volna gólt a túloldalon, Calatayud kapus is nagyot védett ekkor.

A szokásosnál több támadó feladattal pályára küldött Iniesta játéka üde színfoltot jelentett, a 32. percbeli tetszetős emelése majdnem túljutott a vendégkapuson.

A félidőben 0-0 állt az eredményjelzőn, de a játék képe alapján nem kellett nagyon aggódniuk a hazai szurkolóknak.

A második játékrészben hamar meg is tört a jég. Ronaldinho végezhetett szabadrúgást 25 méterről, s csavarása védhetetlenül csapódott a kapu jobb alsó sarkába a kétségbesetten nyújtózó Calatayud mellett.

A Racingnál Juanjo és Scaloni próbált volna formát adni a vendégek játékának, ám helyzetig csak nem sikerült eljutniuk.

A Barca ellenben egyre inkább magára talált a félidő derekára. Az 59. percben szemet gyönyörködtető akció után Iniesta duplázhatta volna meg az előnyt, ám Deco ragyogó indítását egy szép testcsel után a kapufára lőtte.

A 67. percben újra Ronaldinho pillanatai következtek. Egy távoli szabadrúgás után sikerült megelőznie a bizonytalan Calatayudot, így három méteres bólintása újabb gólt eredményezett.

Két percre rá Lionel Messi beállásának lehettünk tanúi, az argentin november közepe óta nem léphetett pályára a katalánok mezében talpcsonttörése miatt.

Az utolsó negyedórára már csak az volt kérdéses, hogy megszerzi-e a harmadik találatát a listavezető. Ezt először az Iniestát váltó Giuly kísérelte meg, de a Racing kapusa kispárgázta a hosszú sarokba tartó lövését. A 80. percben Ronaldinho mennybe mehetett volna, de emelése a kapufán csattant, s így nem jött össze a mesterhármas a brazilnak.

Az utolsó pillanatokban is kínálkozott gólszerzési lehetőség a hazaiak előtt: Ronaldinho önzetlen labdáját azonban nem sikerült gólra váltania Giuly-nek.