Elbukta a városi rangadót a Barca

2007.01.14. 00:14
Kikapott az Espanyol elleni városi rangadón a címvédő FC Barcelona labdarúgócsapata. A kisebbik katalán klub 3-1-re verte ellenfelét. Frank Rijkaard együttese második vereségét szenvedte el.
Rufete (balra) gólt lőtt, Ronaldinho csak kapufáig jutott
Reuters
Reuters

Ronaldinho szabadrúgása volt a városi rangadó első komolyabb eseménye, Kameni repült a sorfal felett elcsavart labdáért, de nem ért oda. A kameruni kapus szerencséjére a labda a felső lécről kifelé pattant.

Dauden Ibanez játékvezető jól "megszórta" a hazaiakat
Reuters
Az első félóra vége előtt Rufete ugyan elhibázta a helyzetét, Luis Garcia azonban a 30. percben betalált: Tamudo a bal oldalon megkeverte Puyolt, beadott, Luis Garcia kibújt Edmilson mellől, majd Valdés kapujába küldte a labdát.

A lefújás előtt egy jobb oldali beadást Gudjohnsen próbált a kapuba bólintani, de a vetődő Kameni lábában elakadt a labda. Hazai vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

Frank Rijkaard a második félidőre bedobta a hétközi kupameccs hősét, Javier Saviolát. A holland szakember Giuly játékára nem számított a második félidőben. A kis argentin hamar meghálálta a bizalmat, a 60. percben egy jó csel után középről lőtt, Kameni hiába vetődött, a labda a jobb sarokba vágódott.

A 65. percben Rufete remek beadását a középen egyedül hagyott Tamudo a hálóba fejelte. Néhány perc múlva akár eldönthette volna a találkozót Pandiani, ám az egyedül kiugró uruguayi óriási helyzetben a kapu mellé lőtte a labdát.

A csereként beállt dél-amerikai támadó a 75. percben újabb óriási lehetőséget szalasztott el: Rufete ezúttal is elsőrangúan centerezett, Pandiani földre lefejelt labdája ugyan átpattant a kapuson, de a kapufáról kifelé jött.

A hátrányban lévő együttes egyre inkább kinyílt, ezzel lehetőséget teremtett az Espanyolnak a kontrákra. Ernesto Valverde legénysége vezetett néhány veszélyes ellentámadást, de nem tudta őket gólra váltani.

A hazai csapatot a hajrában az is fenyegette, hogy emberhátrányba kerül, hiszen nyolc(!) játékosuk is sárga lapot kapott a találkozón. A hosszabbításban egy kontra végül eredményesen zárult, Luis Garcia szépen szolgálta ki Rufetét, aki megszerezte első gólját az Espanyol színeiben.

Az Espanyol jó játékának köszönhetően otthon tartotta a három pontot, a címvédő városi rivális nem tudott kibontakozni. A Barcelonának ez volt a második veresége az idei bajnokságban.

18. FORDULÓ
Espanyol-Barcelona 3-1 (Luis Garcia 31., Tamudo 65., Rufete 90. ill. Saviola 60.)
Valencia-Levante 3-0 (Hugo Viana 52., Morientes 56., Ayala 79.)