Női röplabda CEV-kupa: parádés békéscsabai győzelem

MTI MTIMTI MTI
2017.02.07. 20:22
A Békéscsaba szetthátrányból fordítva, fantasztikus mérkőzésen 3:1-re legyőzte a vendég francia Béziers-t a női röplabda CEV-kupa nyolcaddöntőjének keddi első felvonásán.

A magyar bajnok és kupagyőztes egyáltalán nem illetődött meg jóval esélyesebb riválisával szemben, s rendkívül kiélezett első játszmára kényszerítette a francia csapatot, amelynek színeiben Liliom Rita, a magyar válogatott csapatkapitánya légiósként pályafutása során először lépett pályára honfitársai ellen. Az első szett csak a végjátékában dőlt el a vendégek javára.Liliom Rita, a magyar válogatott csapatkapitánya légiósként pályafutása során először lépett pályára honfitársai ellen. Az első szett csak a végjátékában dőlt el a vendégek javára.

Ezt követően némi meglepetésre ugyan, de a rendkívül lelkes hazai publikum nagy örömére óriási lendületbe jött a Békéscsaba, és a második szettben mindössze tíz-, a harmadikban pedig tizenhárom pontot engedett ellenfelének.

A mezőny legeredményesebb játékosa Szakmáry Gréta volt 22 ponttal, a túloldalon Liliom Rita 6 pontot szerzett.

A negyedik felvonásban a franciák újra szorossá tették a találkozót, de a szinte önkívületben játszó hazaiak ezúttal jobban bírták a hajrát, és győzelemmel utazhatnak a francia bajnoki második helyezett otthonába, a két hét múlva esedékes visszavágóra.

NŐI CEV-KUPA, NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
LINAMAR-BÉKÉSCSABAI RSE–BÉZIERS VB (FRANCIA) 3:1 (–23, 10, 13, 23)
Békéscsaba, 1900
néző. V.: Kramar (horvát), Deneri (török)
Békéscsaba: Szakmáry, Szmirnova, Bodnár, Tálas, Soós N., Clement. Csere: Molcsányi R. (libero), Nazarenko, Matics, Petrenkó. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics
Béziers: Pauline Martin I., Liliom, Kauffeldt, Haak, Thompson, Pauline Martin II. Csere: Rochelle (libero), Arbos, Zongo, Soto. Vezetőedző: Cyril Ong
Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 12:11, 15:18, 22:20, 23:24. II. játszma: 4:1, 10:6, 18:7, 24:10. III. játszma: 6:0, 9:2, 12:4, 16:7, 21:9, 24:12. IV. játszma: 4:2, 8:7, 13:12, 16:14, 16:17, 19:21, 23:22
Szasa Nedelkovics: – Az első pillanattól látszott, hogy nem lesz könnyű a dolgunk. Az első játszmában megbüntetett minket az ellenfél, a második és a harmadik viszont tökéletes volt. Erről álmodunk mindig, hogy így tudjunk teljesíteni egy igazán fontos összecsapáson. Óriási sikert értünk el, gratulálok mindenkinek.