Női röplabda CEV-kupa: nem sikerült a bravúr a Békéscsabának

2019.02.26. 19:27
Nem sikerült győznie a Swietelsky-Békéscsabának a női röplabda CEV-kupa elődöntőjének első mérkőzésén. A hazaiak az első szettben ugyan megszorongatták a sokkal esélyesebb olasz Busto Arsiziót, végül azonban háromjátszmás vereséget szenvedtek hazai pályán. A visszavágóra március 5-én kerül sor.

NŐI RÖPLABDA CEV-KUPA, ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
SWIETELSKY-BÉKÉSCSABA–BUSTO ARSIZIO (OLASZ) 0:3 (–23, –14, –18)
Békéscsaba, 1400 néző. V: Rogics (szerb), Sokol (lengyel).
BÉKÉSCSABA: Ivanovics 5, Sz. Medics 3, Tálas 1, Bokan 6, Bodovics 2, Perovics 14. Csere: Molcsányi (liberó), Mlinar 5, Bodnár 2, Fábián, Szedmák, Szpin. Vezetőedző: Bogdan Paul.
BUSTO: Gennari 11, Berti 7, Orro 1, Herbots 12, Bonifacio 9, Piani 6. Csere: Leonardi (liberó), Grobelna 1, Meijners 3. Vezetőedző: Marco Nazzareno Mencarelli.
Az eredmény alakulása. I. szett: 0:5, 4:9, 11:14, 12:17, 18:20, 21:24. II. szett: 2:5, 3:8, 5:14, 9:19, 12:24. III. szett: 1:0, 2:5, 5:7, 9:13, 12:14, 12:18, 17:21, 17:24.
Bogdan Paul:
– Zaklatott vagyok, mert jobban is kezelhettük volna az első játszmát. Nagyon nehéz, amikor nagy hátrányba kerülsz. Mindhárom szettben sikerült jelentős előnyre szert tenniük, és meg is tartották a különbséget, ilyen szinten meg nehéz ledolgozni a hátrányt.
Marco Mencarelli: – A meccs elején kissé feszültek voltunk, ám aztán a folytatásban rendeztük a sorokat, megtaláltuk a megfelelő megoldásokat, lépésről lépésre javultunk fel. Azt gondoltuk, kicsit kevesebbet hibázik az ellenfél, de ki is kényszerítettük ezeket a hibákat.NŐI RÖPLABDA CEV-KUPA, ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS