Férfi röpi NB I: háromjátszmás meccsen került előnybe a Barcika

MTI MTIMTI MTI
2018.04.04. 20:26
A Magyar Kupa-győztes és az alapszakaszban első Kazincbarcika hazai pályán 3:0-ra legyőzte a tavaly bajnoki ezüstérmes Pénzügyőrt a férfi röplabda NB I elődöntőjének első, szerdai összecsapásán.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc második mérkőzését szombaton vívják a fővárosban.

A másik ágon a Kecskemét 1–0-ra vezet a címvédő Kaposvárral szemben.

FÉRFI RÖPLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

VEGYÉSZ RC KAZINCBARCIKA–PÉNZÜGYŐR SE 3:0 (22, 21, 21)
Kazincbarcika,
500 néző. V: Tillmann, Takács Á.
KAZINCBARCIKA:
MILEV 11, Banai 6, Páez 3, Mészáros 9, JUHÁSZ P. 9, SZABÓ D. 18. Csere: Dudás, Gebhardt Á. (liberók), Toronyai, Blázsovics, Gebhardt N., Kozsla. Edző: Daniel Oravec
PÉNZÜGYŐR: Kecskeméti 4, KISS D. 8, Kovács S. 4, ROZGONYI 9, Jánossy 6, Rása 5. Csere: Manoogian, Bán (liberók), Takács G. 2, Gallo, Bokor 2, Kiss N., Szalai Sz. 2. Edző: Weczera Csaba
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:5, 16:14, 21:18. 2. játszma: 7:8, 15:16, 21:19. 3. játszma: 8:7, 16:15, 21:18
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Kazincbarcika javára
Daniel Oravec:
– Talán túlságosan is akartunk, meglátszott a csapat játékán, hogy a kupadöntő óta nem lépett pályára. Most viszont már nem a mutatott játék a legfontosabb, hanem az eredmény.
Weczera Csaba: – Sikerült szoros szetteket játszanunk, magunkhoz képest jól is teljesítettünk, de a végjátékban rendre hibáztunk, így nem sikerült még jobban megnehezítenünk a Kazincbarcika dolgát.