Férfi röpi Challenge-kupa: simán győzött Ausztriában a Pénzügyőr

R. E. B.R. E. B.
2018.11.08. 21:10
A Pénzügyőr mindhárom szettben végig vezetve aratott magabiztos, 3:0-s győzelmet az osztrák Klagenfurt otthonában a férfi röplabda Challenge-kupa selejtezőjének csütörtöki első felvonásán. A fővárosi csapat – és az egész mezőny – legeredményesebb játékosa Kovács Zoltán volt 19 ponttal.

Szó se róla, van humora és önkritikája a „sógoroknak”. Legyen szó bármilyen mérkőzésről, általában lendületes, vérpezsdítő zene szól, ehelyett az osztrák Klagenfurt Andrea Bocelli és Sarah Brightman egyébként méltán híres Time To Say Goodbye (magyarul: Ideje búcsúzni) című számát bömböltette az LV Sport Pénzügyőr SE elleni férfi röplabda Challenge-kupa-mérkőzése végén.

A kedves vendéglátók elsősorban nem is magyar vendégeiknek, hanem a harmadik számú európai kupasorozatban való továbbjutásnak mondtak búcsút, hiszen a Pénzügyőr egy sima és két szorosabb játszmában győzött a 32 közé kerülésért rendezett első mérkőzésen.

A magyar bajnoki negyedik a játék szinte minden elemében felülmúlta a Klagenfurtot, és bár Jókay Zoltán edző a megnyert meccshez képest igencsak szigorú hangnemben, a koncentrációt hiányolva értékelte csapatát, összességében csak a második és a harmadik szett hajrájában volt oka az idegességre. Egyébként a Pénzügyőr magabiztosan nyert, így a szerdai három vereség után némileg javított a magyarok mutatóján.

FÉRFI RÖPLABDA
CHALLENGE-KUPA, 1. FORDULÓ

WÖRTHER-SEE-LÖWEN KLAGENFURT (osztrák)–LV SPORT PÉNZÜGYŐR SE 0:3 (–16, –23, –23)
Klagenfurt, 500
néző. V: Kovac (szlovén), Król (lengyel)
KLAGENFURT:
Baldauf 6, Trummer 2, Frühbauer 8, Petschnig 7, SCHLOFFER 14, Friedl 6. Csere: Reiter (liberó), Sablatnig, Kocilianosz 1, Wultsch, Alagic, Krassnig 1. Edző: Johann Huber
PÉNZÜGYŐR:
Vitjuk 8, Rása 8, MAGYAR 4, Szalai Sz. 2, FLACHNER 9, KOVÁCS Z. 19. Csere: Bán (liberó), Kiss D. 11, Takács G., Kecskeméti.Edző: Jókay Zoltán
Az eredmény alakulása. 1 játszma:
0:2, 3:6, 5:9, 9:11, 11:18, 16:24. 2. játszma: 2:6, 5:7, 8:13, 13:15, 14:19, 20:24. 3. játszma: 1:3, 3:8, 7:11, 15:15, 17:19, 21:23, 23:23
Jókay Zoltán:
– Az előzetes információk és a videózások alapján sejthető volt, hogy verhető a Klagenfurt és nyernünk kell. Az első szettben szépen uraltuk is a játékot, a másodiktól kezdve viszont felesleges feszültséget keltettünk a pályán, sok egyéb tényezővel kezdtünk el foglalkozni, ahelyett, hogy a játékra koncentráltunk volna. Ezért a kelleténél szorosabb lett a mérkőzés, s ez fontos tanulság a hazai visszavágó előtt.
Visszavágó: november 14., 19.30