Női röplabda Extraliga: ismét nyert a Kaposvár

2023.04.13. 21:16
Fehérváron is győzött a KNRC (Fotó: Fehér Gábor/Fejér Megyei Hírlap)
A Kaposvár 3:0-ra győzött a MÁV Előre otthonában a női röplabda Extraligában, az 5-8. helyért zajló párharc második mérkőzésén, így 2:0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

A csütörtöki találkozó egyoldalú volt, a vendégek 61 perc alatt diadalmaskodtak, a következő összecsapáson pedig – amelyet hétfőn otthon vívnak – eldönthetik a továbbjutást.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA
AZ 5–8. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
MÁV ELŐRE SC-ST SOLAR–KAPOSVÁRI NRC 0:3
(–16, –19, –15)
Székesfehérvár, 105 néző. Vezette: Sík B., Szarka J.
MÁV ELŐRE: Dolotova 1, Ertz 4, Szabó L. 5, Dvoracek 7, Tóth J. 5, Gilfillan 3. Csere: Kovács E. (liberó), Borostyán, Narancsics, Csabai 1. Edző: Lukasz Przybylak
KAPOSVÁR: Bodovics 3, UBAVICS 12, Godó 7, GYIMES 7, Maggioni 1, SZEDMÁK 6. Csere: Radnai Lili (liberó), Hegyi, Radnai Luca 2, Renko-Ilic. Edző: Vincent Lacombe
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:5, 4:8, 9:14, 14:17, 15:22. 2. játszma: 1:4, 6:8, 10:13, 14:15, 18:19, 18:24. 3. játszma: 3:2, 4:7, 4:12, 11:16, 12:22
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2:0 a Kaposvár javára

Lukasz Przybylak: – A Kaposvár erősebb volt nálunk, túl sok hibát követtünk el. Folyamatosan futottunk az eredmény után, ezért sem tudtuk irányítani a játékot. Jobban és leginkább egységes csapatként kell játszanunk a jövőben.
Vincent Lacombe: – Örülök annak, amit a pályán láttam a lányoktól, minőségben, fegyelmezettségben is sokkal jobbak voltunk, mint a múltkor. Hétfőn Kaposváron szeretnénk ismét nyerni és lezárni a párharcot.