Férfi röplabda KEL: vendégként nyert a Kazincbarcika

MTI MTIMTI MTI
2018.10.27. 21:03
A Kazincbarcika 3:1-re nyert az osztrák Posojilnica Aich/Dob vendégeként a férfi röplabda Közép-európai Liga szombati játéknapján.

A magyar bajnoki címvédő három forduló után két győzelemmel és egy vereséggel áll a regionális nemzetközi sorozatban, amelyben hat csapat vesz részt, és minden együttes kétszer játszik mindenkivel.

FÉRFI RÖPLABDA
KÖZÉP-EURÓPAI LIGA, 3. FORDULÓ

SK POSOJILNICA AICH/DOB (osztrák)–VEGYÉSZ RC KAZINCBARCIKA 1:3 (–22, –19, 18, –20)
Bleiburg 410
néző. V: Miklosic, Seifried (szlovénok)
POSOJILNICA: Keel, Kök 19, Hruska 2, Mihajlovic 4, Landfahrer 21, Grabmüller 6. Csere: Steiner (liberó), Stelmach 3, Pusnik 2, Kasnik 2. Edző: Matjaz Hafner
KAZINCBARCIKA: Németh 19, Juhász P. 5, Szabó D. 15, Blázsovics 8, Banai 7, Páez 2. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Milev, Toronyai, Árva, Macko. Edző: Marek Kardos
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:8, 11:16, 16:21. 2. játszma: 8:3, 16:14, 18:21. 3. játszma: 8:4, 16.12, 21:17. 4. játszma: 6:8, 13:16, 16:21
Matjaz Hafner:
– Rendkívül jól játszott a Kazincbarcika, a második szettben a nyitásaival nagy nyomás alatt tartott bennünket. Mi voltunk a fáradtabbak, sokat kivett belőlünk a legutóbbi Bajnokok Ligája-meccs, de így is minden dicséretet megérdemel ellenfelünk.
Marek Kardos: – Mindkét csapat kimerült, ám a védekezésünk jobb volt, és az ellenfél mindkét feladójának játékát jól tudtuk olvasni. Végig koncentráltunk, hittünk magunkban, értékes pontokat szereztünk.