Röpi: másodszor is a Kecskemét győzött a bronzcsatában

MTI MTIMTI MTI
2016.04.24. 20:03
A második mérkőzést is a Kecskemét nyerte a harmadik helyért zajló, Dág elleni párharcban a férfi röplabda NB I-ben. A nöknél a kecskeméti RÖPKE SE csapata négyjátszmás mérkőzésen nyert a Miskolc ellen a női röplabda NB I rájátszásának vasárnapi játéknapján.

Nagy csatában ugyan, de a Dág alulmaradt a Kecskeméttel szemben a bronzcsata második mérkőzésén, így többet már nem hibázhat a párharc során. A hazaiaknál a sérüléssel bajlódó Oszuska Gábor és Szauter Péter is vállalta a játékot, ennek köszönhetően az első szett végéig jól tartotta magát a Dág. A hajrára azonban feljavult a vendégek védekezése és a Kecskemét innen már „mindent vitt”.

A második felvonás óriási küzdelmet hozott. Felváltva estek a pontok, a csapatok fej-fej mellett haladtak. Ebben a játékrészben a röplabda szinte minden szépségét felvonultatták a csapatok. A játszma végén a dágiak a szerencsével sem álltak hadilábon, így egyenlíteni tudtak. Ez a részsiker alaposan feldobta a Szauter-legénységet, amely a harmadik szettet simán nyerve megfordította a mérkőzés állását. Ám ahelyett, hogy a negyedik játszmában folytatódott volna a DKSE jó sorozata, a hírös városiak felszívták magukat, és a sok nyitást rontó házigazdákkal szemben egalizálták az állást.

A döntő felvonásban a Kecskemét játszott magabiztosabban, mind sáncolásban, mind mezőnymunkában ellenfelük fölé nőttek és ha nagy küzdelemben is, de végül megnyerték a párharc második összecsapását.

FÉRFI RÖPLABDA NB I
a 3. helyért, 2. mérkőzés

Dág KSE-Kecskeméti RC 2:3 (–20, 24, 19, –14, –8)
Dág, 150 néző, vezette: Tilmann, Vári.
DÁG: Oszuska G. 2, Molnár I. 6, KRUPÁNSZKI 14, Szauter P., JÁNOSSY 20, Oszuska II. Z. 7. Csere: KOCH (liberó), Horváth G., Szakács P., Hegyi. Edző: Szauter Ferenc.
KECSKEMÉT: TÖRÖK P. 8, DÁVID 14, Gacs 3, PESTI 12, FARKAS P. 7, Dorcsák 5. Csere: Pápai (liberó), Erki. Edző: Gyurkó Sándor
Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:4, 7:8, 10:8, 12:9, 14:14, 17:20, 20:24. II. játszma: 3:5, 7:8, 10:9, 14:16, 17:20, 25:24. III. játszma: 3:0, 6:7, 18:13, 20:14, 24:18. IV. játszma: 3:3, 7:10, 8:11, 14:18, 14-:4. V. játszma: 0:2, 4:6, 5:10, 8:14.
A három győzelemig tartó párharc állása: 2–0 a Kecskeméti RC javára.

Szauter Ferenc:
– Számítottam arra, hogy szetteket hozhatunk, sőt, a mérkőzést is megnyerhettük volna. Mivel a végjátékban pontatlanabbak voltunk, nem sikerült győznünk.
Gyurkó Sándor:
- Sokkal magasabb színvonalú meccs volt ez, mint az első. A háló „alatti", illetve a mezőnyben mutatott védekezésünk jobb volt, mint ellenfelünké. Ezzel nőttünk fölébük. Készülünk a keddi összecsapásra.

NŐI RÖPLABDA NB I
a 9-12. helyért:

Pincelakat RÖPKE SE–Albrecht MVSC MVSI 3:1 (–16, 14, 16, 15)

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0, a Kecskemét javára
A harmadik meccset kedden rendezik Kecskeméten.