nemzetisport.hu 2016.08.08 06:56 Frissítve: 2016.08.08 08:20

Rio 2016: vívás, cselgáncs, Hosszú Katinka – hétfői magyar éremesélyek, program

A riói olimpiai játékok harmadik napján, magyar idő szerint 14 órától elsőként két sportlövőnknek, Péni Istvánnak és Sidi Péternek szurkolhatunk, majd megkezdi szereplését női kard egyéniben a vb-bronzérmes Márton Anna, cselgáncsban tatamira lép két cselgáncsozónk, Karakas Hedvig és a négy évvel ezelőtt Londonban ezüstérmes Ungvári Miklós. Késő délután ökölvívásban Harcsa Zoltánért szoríthatunk, majd a férfi vízilabda-válogatott lejátssza a második csoportmérkőzését, ezúttal Ausztrália az ellenfél. A keddre virradó programban Hosszú Katinka 100 háton szerezheti meg a második riói érmét. Napi program! 


A NAP ESEMÉNYEIT, EREDMÉNYEIT ITT KÖVETHETI NYOMON!


AUGUSZTUS 8., HÉTFŐ
A program változtatásának jogát a szervezők fenntartják. A menetrend a nap folyamán változhat. A napi program elején a magyar indulók programját olvashatja időrendben, ezt követi a teljes időrendi bontás. Az éremmel megjelölt sportágakban hirdetnek aznap olimpiai bajnokot, bajnokokat.

A MAGYAR VERSENYZŐK PROGRAMJA IDŐRENDBEN

  SPORTLÖVÉSZET
14.00–17.30: férfi légpuska – Péni István, Sidi Péter

  VÍVÁS
16.00: női kard, egyéni, 2. forduló – Márton Anna–Alejandra Benítez (Venezuela)/Nada Hafez (Egyiptom)

  CSELGÁNCS
15.14: női 57 kg – Karakas Hedvig–Rusana Nurjavova (Türkmenisztán)
15.56:
férfi 73 kg – Ungvári Miklós–Nuno Saraiva (Portugália)

ÖKÖLVÍVÁS
17.30: férfi 75 kg, selejtező – Harcsa Zoltán–Arslanbek Achilov (Türkmenisztán)

ÚSZÁS
18.00: női 200 m gyors, előfutamok (18.12: Verrasztó Evelyn, 18.17: Késely Ajna)
18.27: férfi 200 m pillangó, előfutamok (18.44: Kenderesi Tamás, 18.49: Cseh László)
18.54: női 200 m vegyes, előfutamok (19.16: Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)
03.00: női 200 m gyors, elődöntő (Késely Ajna?, Verasztó Evelyn?)
  03.30: női 100 m hát, döntő (Hosszú Katinka)
04.07: férfi 200 m pillangó, elődöntő (Cseh László?, Kenderesi Tamás?)
04.33: női 200 m vegyes, elődöntő (Hosszú Katinka?, Jakabos Zsuzsanna?)

VITORLÁZÁS
18.00–22.30: férfi szörf RSX (Gádorfalvi Áron), Laser (Vadnai Benjamin), női szörf RSX (Cholnoky Sára), Laser Radial (Érdi Mária) – futamok

VÍZILABDA
18.00: férfi csoportmérkőzés, Magyarország–Ausztrália

A TELJES NAPI PROGRAM IDŐREND SZERINT

11.00: asztalitenisz, férfi egyes, 3. forduló

13.30: evezés, férfi négypár, reményfutamok
13.30: evezés, női négypár, reményfutamok
13.30: evezés, női kormányos nélküli kettes, reményfutamok
13.30: evezés, férfi könnyűsúlyú kétpár, reményfutamok
13.30: evezés, női könnyűsúlyú kétpár, reményfutamok
13.30: evezés, férfi kormányos nélküli négyes, reményfutamok
13.30: evezés, férfi nyolcas, selejtező
13.30: evezés, férfi nyolcas, selejtező

14.00: íjászat, férfi egyéni, 1. és 2. forduló
14.00: íjászat, női egyéni, 1. és 2. forduló
14.00: sportlövészet, férfi légpuska, selejtező (Péni István, Sidi Péter)
14.00: vívás, női kard egyéni, 1. és 2. forduló, nyolcaddöntő, negyeddöntő (Márton Anna)
14.00: vízilabda, férfiak, A-csoport: Szerbia–Görögország
14.30: kézilabda, nők, B-csoport: Dél-Korea–Svédország
14.30: röplabda, nők, B-csoport: Kína–Olaszország
14.30: sportlövészet, férfi trap, selejtező, 2. nap

15.00: asztalitenisz, női egyes, 3. forduló
15.00: cselgáncs, női 57 kg, selejtezők, negyeddöntő (Karakas Hedvig)
15.00: cselgáncs, férfi 73 kg, selejtezők, negyeddöntő (Ungvári Miklós)
15.00: gyeplabda, nők, B-csoport: Ausztrália–Egyesült Államok
15.00: lovaglás, lovastusa, egyéni és csapat tereplovaglás
15.00: strandröplabda, nők, selejtező
15.00: súlyemelés, férfi 62 kg, B-csoport
15.00: súlyemelés, női 58 kg, B-csoport
15.20: vízilabda, férfiak, B-csoport: Olaszország–Franciaország
15.45: tenisz, férfi egyes, 2. forduló
15.45: tenisz, férfi páros, 2. forduló
15.45: tenisz, női egyes, 2. forduló
15.45: tenisz, női páros, 2. forduló

16.00: gyeplabda, férfiak, B-csoport: Németország–India
16.00: ökölvívás, férfi 49 kg, selejtező
16.00: ökölvívás, férfi 69 kg, selejtező (Bacskai Balázs)
16.00: ökölvívás, férfi 75 kg, selejtező (Harcsa Zoltán)
16.00: ökölvívás, férfi 91 kg, selejtező
16.30: kézilabda, nők, B-csoport: Franciaország–Oroszország
16.35: röplabda, nők, A-csoport: Japán–Kamerun
16.40: vízilabda, férfiak, B-csoport: Egyesült Államok–Spanyolország

  17.00: sportlövészet, férfi légpuska, döntő
17.00: kosárlabda, nők, B-csoport: Spanyolország–Egyesült Államok
17.00: strandröplabda, férfiak, selejtező
17.30: gyeplabda, férfiak, B-csoport: Kanada–Argentína
17.30: kajak-kenu, szlalom, férfi C–2 előfutamok
17.30: kajak-kenu, szlalom, női K–1 előfutamok
17.30: rögbi 7-es, nők, elődöntők
17.30: rögbi 7-es, nők, helyosztók

18.00: úszás, női 200 m gyors, előfutamok (Késely Ajna, Verrasztó Evelyn)
18.00: vízilabda, férfiak, A-csoport: MAGYARORSZÁG–Ausztrália
18.05: vitorlázás, férfi szörf, 1. futam (Gádorfalvi Áron)
18.05: vitorlázás, női szörf, 1. futam (Cholnoky Sára)
18.05: vitorlázás, férfi laser, 1. futam (Vadnai Benjamin)
18.05: vitorlázás, női Laser Radial, 1. futam (Érdi Mária)
18.27: úszás, férfi 200 m pillangó, előfutamok (Cseh László, Kenderesi Tamás)
18.30: gyeplabda, nők, A-csoport: Új-Zéland–Németország
18.54: úszás, női 200 m vegyes, előfutamok (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)

19.15: kosárlabda, férfiak, A-csoport: Szerbia–Ausztrália
19.15: kosárlabda, nők, B-csoport: Kanada–Szerbia
19.40: kézilabda, nők, A-csoport: Spanyolország–Norvégia

20.00: íjászat, férfi egyéni, 1. és 2. forduló
20.00: íjászat, női egyéni, 1. és 2. forduló
20.05: röplabda, nők, B-csoport: Egyesült Államok–Hollandia
  20.30: súlyemelés, női 58 kg, A-csoport
20.30: cselgáncs, női 57 kg, vigaszág, elődöntő, a 3. helyért
20.30: cselgáncs, férfi 73 kg, vigaszág, elődöntő, a 3. helyért
  20.45: sportlövészet, férfi trap, döntő

  21.00: műugrás, férfi szinkron torony, döntő
  21.00: torna, férfiak, csapat, döntő
21.00: vívás, női kard egyéni, elődöntő, a 3. helyért
21.00: asztalitenisz, női egyes, 3 nyolcaddöntő
21.40: kézilabda, nők, A-csoport: Brazília–Románia

  22.00: cselgáncs, női 57 kg, döntő
22.00: asztalitenisz, férfi egyes, nyolcaddöntő
22.00: gyeplabda, nők, A-csoport: Hollandia–Dél-Korea
22.00: ökölvívás, férfi 49 kg, selejtező
22.00: ökölvívás, férfi 69 kg, selejtező
22.00: ökölvívás, férfi 75 kg, selejtező
22.00: ökölvívás, férfi 91 kg, selejtező
22.00: röplabda, nők, B-csoport: Szerbia–Puerto Rico
  22.20: cselgáncs, férfi 73 kg, döntő
22.30: kosárlabda, nők, A-csoport: Japán–Brazília
22.30: rögbi 7-es, nők, helyosztók
22.30: rögbi 7-es, nők, a 3. helyért
  22.45: vívás, női kard egyéni, döntő

23.00: gyeplabda, nők, A-csoport: India–Nagy-Britannia

  00.00: rögbi 7-es, nők, döntő
  00.00: súlyemelés, férfi 62 kg, A-csoport
00.00: kosárlabda, férfiak, A-csoport: Egyesült Államok–Venezuela
00.30: gyeplabda, nők, A-csoport: Spanyolország–Kína
00.30: vízilabda, férfiak, A-csoport: Japán–Brazília
00.45: kosárlabda, nők, B-csoport: Szenegál–Kína
00.50: kézilabda, nők, B-csoport: Argentína–Hollandia

01.30: gyeplabda, nők, B-csoport: Argentína–Japán
01.30: röplabda, nők, A-csoport: Oroszország–Dél-Korea
01.50: vízilabda, férfiak, B-csoport: Horvátország–Montenegró

02.50: kézilabda, nők, A-csoport: Angola–Montenegró

03.00: úszás, női 200 m gyors, elődöntő
  03.21: úszás, férfi 200 m gyors, döntő
  03.30: úszás, női 100 m hát, döntő
03.30: kosárlabda, férfiak, A-csoport: Franciaország–Kína
03.35: röplabda, nők, A-csoport: Brazília–Argentína
  03.38: úszás, férfi 100 m hát, döntő
  03.54: úszás, női 100 m mell, döntő

04.07: úszás, férfi 200 m pillangó, elődöntő
04.33: úszás, női 200 m vegyes, elődöntő

 

2017.04.12 18:40:44

Rio 2016 EDUARDO PAES

Rio de Janeiro korábbi polgármesterének exkluzív írása a 2016-os nyári játékok hatásairól.

2016.09.16 09:07:14

Rio 2016 nemzetisport.hu

Takács Károly üzenete ma is érvényes: „Tanuljanak meg akarni, mert akarni annyit jelent, mint célt érni.”

2016.09.10 16:30:27

Rio 2016 nemzetisport.hu

„Azt hiszem, csodálatos, hogy meg tudom mutatni a képeimmel, miként érzékelem a világot.”

2016.08.30 22:12:45

Rio 2016 nemzetisport.hu

Hosszú Katinka, Szilágyi Áron, Szász Emese és Kapás Boglárka is ellátogatott a szalonba. (x)

2016.08.30 16:06:20

Rio 2016 nemzetisport.hu

„Ez sosem sikerülhetett volna édesanyám mérhetetlen szeretete és támogatása nélkül.”