Rio 2016: a szerb pólósok tükörsimán jutottak be a döntőbe

2016.08.18. 22:40
A szerb vízilabda-válogatott tükörsima mérkőzésen legyőzte Olaszországot a riói olimpia elődöntőjében, így bejutott a fináléba, ahol a címvédő Horvátországgal találkozik.

Andrija Prlainovicsék gyakorlatilag a kezdést követően állva hagyták az olaszokat, és a második negyed közepére kis túlzással eldöntötték a továbbjutás kérdését (6–0).

Az éledező olaszok két gólt szerezve szépítettek a szünet előtt (6–2), de öt és fél perccel a vége előtt ismét hat volt a felek között (9–3).

A hajrában az olaszok még kozmetikáztak, de a szerbek döntőbe jutása ezen a napon egy másodpercig nem volt kérdéses (10–8).

A szerbek ellenfele a fináléban a Montenegrót simán legyőző címvédő, Horvátország lesz.

A brazilokat kiütő mieink az ötödik helyért szállnak a medencébe, szombaton 21.30-kor, Görögország ellen.