nemzetisport.hu 2016.07.31 18:28 Frissítve: 2016.08.23 00:08

RIO 2016 – KAJAK-KENU

A RIÓI OLIMPIA ADATBANKJA – KAJAK-KENU ALOLDAL.

 

• ALAPINFORMÁCIÓK >>
• A MAGYAR INDULÓK NÉVJEGYEI >>

A KAJAK-KENU SPRINTEREDMÉNYEI AZ OLIMPIÁN

AUGUSZTUS 15., HÉTFŐ – ÖSSZEFOGLALÓ
férfi C–1 1000 m, előfutamok (Vasbányai Henrik – futam-3., elődöntős)
férfi C–1 1000 m, elődöntő (Vasbányai Henrik – futam-3., B-döntőbe jutott)
női K–2 500 m, előfutamok (Szabó Gabriella, Kozák Danuta – futam-1., közvetlenül döntős)
női K–1 200 m, előfutamok (Douchev-Janics Natasa – futam-3., elődöntős)
női K–1 200 m, elődöntő (Douchev-Janics Natasa – futam-4., B-döntőbe jutott)
férfi K–1 1000 m, előfutamok (Kopasz Bálint – futam-5., elődöntős)
férfi K–1 1000 m, elődöntő (Kopasz Bálint – futam-5., B-döntőbe jutott)

AUGUSZTUS 16., KEDD – ÖSSZEFOGLALÓ

FÉRFI C–1 1000 M, DÖNTŐ
  1. Sebastian Brendel (Németország) 3:56.926 p
2. Isaquias Queiroz Dos Santos (Brazília) 3:58.529                
3. Serghei Tarnovschi (Moldova) 4:00.852
4. Ilja Stokalov (Oroszország) 4:00.963
5. Pavlo Altuhov (Ukrajna) 4:01.587
6. Martin Fuksa (Csehország) 4:03.322
7. Gerasim Kochnev (Üzbegisztán) 4:04.205
8. Sergio Tacchini (Olaszország) 4:15.368
Vasbányai Henriket (eredetileg 12.) kizárták a B-döntőben

NŐI K–2 500 MÉTER, DÖNTŐ
  1. SZABÓ GABRIELLA, KOZÁK DANUTA (MAGYARORSZÁG) 1:43.687
2. Franziska Weber, Tina Dietze (Németország) 1:43.738
3. Karolina Naja, Beata Mikolajczyk (Lengyelország) 1:45.207
4. Anasztaszija Todorova, Inna Hriscsun (Ukrajna) 1:45.868
5. Jelena Anyusina, Kira Sztyepanova (Oroszország) 1:46.319
6. Nadzeja Ljapeska, Marina Litvincsuk (Fehéroroszország) 1:46.967
7. Natalja Szergejeva, Irina Podojnyikova (Kazahsztán) 1:48.361
8. Alyssa Bull, Alyce Burnett (Ausztrália) 1:51.915 

NŐI K–1 200 MÉTER, DÖNTŐ
  1. Lisa Carrington (Új-Zéland) 39.864 
2. Marta Walczykiewicz (Lengyelország) 40.279
3. Inna Osypenko-Radomska (Azerbajdzsán) 40.401
4. Spela Ponomarenko Janic (Szlovénia) 40.769
5. Sarah Guyot (Franciaország) 40.894
6. Teresa Portela (Spanyolország) 41.053
7. Linnea Stensils (Svédország) 41.293
8. Inna Klinova (Kazahsztán) 41.521
...9. Douchev-Janics Natasa (Magyarország)

FÉRFI K–1 1000 MÉTER, DÖNTŐ
  1. Marcus Walz (Spanyolország) 3:31.447
2. Josef Dostál (Csehország) 3:32.145
3. Roman Anoskin (Oroszország) 3:33.363
4. Murray Stewart (Ausztrália) 3:33.741
5. Fernando Pimenta (Portugália) 3:35.349
6. René Holten Poulsen (Dánia) 3:36.840
7. Max Hoff (Németország) 3:37.581
8. Gelle Péter (Szlovákia) 3:40.691
...10. Kopasz Bálint (Magyarország) 

 

AUGUSZTUS 17., SZERDA – ÖSSZEFOGLALÓ

férfi K–2 1000 m, előfutamok (Ceiner Benjámin, Hufnágel Tibor – futam-3., elődöntős)
férfi K–2 1000 m, elődöntő (Ceiner Benjámin, Hufnágel Tibor – futam-3., döntős)
férfi C–1 200 m, előfutamok (Hajdu Jonatán – futam-2., elődöntős)
férfi C–1 200 m, elődöntő (Hajdu Jonatán – futam-4., B-döntőbe jutott)
férfi K–2 200 m, előfutamok (Molnár Péter, Tótka Sándor – futam-2., elődöntős)
férfi K–2 200 m, elődöntő (Molnár Péter, Tótka Sándor – futam-1., döntős)
női K–1 500 m, előfutamok (Kozák Danuta – futam-1., elődöntős)
női K–1 500 m, elődöntő (Kozák Danuta – futam-1., döntős)

 

AUGUSZTUS 18., CSÜTÖRTÖK – ÖSSZEFOGLALÓ

FÉRFI K–2 1000 MÉTER, DÖNTŐ

  1. Max Rendschmidt, Marcus Gross (Németország) 3:10.781
2. Marko Tomicsevics, Milenko Zorics (Szerbia) 3:10.969
3. Ken Wallace, Lachlan Tame (Ausztrália) 3:12.593
4. Emanuel Silva, Joao Ribeiro (Portugália) 3:12.889 
5. Ricardas Nekriosius, Andrej Olijnik (Litvánia) 3:14.748
6. Nicola Ripamonti, Giulio Dressino (Olaszország) 3:14.883
7. HUFNÁGEL TIBOR, CEINER BENJÁMIN (MAGYARORSZÁG) 3:15.387
8. Vlcek Erik, Tarr György (Szlovákia) 3:15.916 

 

FÉRFI C–1, 200 MÉTER, DÖNTŐ
  1. Jurij Cseban (Ukrajna) 39.279
2. Valentin Demyanenko (Azerbajdzsán) 39.493
3. Isaquias Queiroz (Brazília) 39.628
4. Alfonso Benavides (Spanyolország) 39.649
5. Zaza Nadiradze (Grúzia) 39.817
6. Andrej Krajtor (Oroszország) 40.105
7. Li Csiang (Kína) 40.143
8. Thomas Simart (Franciaország) 40.180
...10. Hajdu Jonatán (Magyarország) 

FÉRFI K–2 200 MÉTER, DÖNTŐ
  1. Saúl Craviotto, Cristian Toro (Spanyolország) 32.075
2. Liam Heath, Jon Schofield (Nagy-Britannia) 32.368
3. Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas (Litvánia) 32.382
4. TÓTKA SÁNDOR, MOLNÁR PÉTER (MAGYARORSZÁG) 32.412
5. Ronald Rauhe, Tom Liebscher (Németország) 32.488
6. Nebojsa Grujics, Marko Novakovics (Szerbia) 32.656
7. Sébastien Jouve, Maxime Beaumont (Franciaország) 32.699
8. Ryan Cochrane, Hugues Fournel (Kanada) 33.767 

NŐI K–1 500 MÉTER, DÖNTŐ
  1. KOZÁK DANUTA (MAGYARORSZÁG) 1:52.494
2. Emma Jörgensen (Dánia) 1:54.326
3. Lisa Carrington (Új-Zéland) 1:54.372
4. Marina Litvincsuk (Fehéroroszország) 1:54.474
5. Franziska Weber (Németország) 1:54.553
6. Csou Jü (Kína) 1:54.994
7. Ruzicic-Benedek Dalma (Szerbia) 1:55.095
8. Inna Osypenko-Radomska (Azerbajdzsán) 1:56.573 

AUGUSZTUS 19., PÉNTEK – ÖSSZEFOGLALÓ

férfi K–1 200 m, előfutamok (Molnár Péter – futam-3., elődöntős)
férfi K–1 200 m, elődöntő (Molnár Péter – futam-6., B-döntőbe jutott)
férfi C–2 1000 m, előfutamok (Vasbányai Henrik, Mike Róbert – futam-3., elődöntős)
férfi C–2 1000 m, elődöntő (Vasbányai Henrik, Mike Róbert – futam-3., döntős)
női K–4 500 m, előfutamok (Magyarország: Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina – futam-1., közvetlenül döntős)
férfi K–4 1000 m, előfutamok (Magyarország: Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin, Kugler Attila, Somorácz Tamás – futam-5., elődöntős)
férfi K–4 1000 m, elődöntő (Magyarország: Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin, Kugler Attila, Somorácz Tamás – futam-5., B-döntőbe jutott)

AUGUSZTUS 20., SZOMBAT – ÖSSZEFOGLALÓ

FÉRFI K–1 200 MÉTER, DÖNTŐ
  1. Liam Heath (Nagy-Britannia) 35.197
2. Maxime Beaumont (Franciaország) 35.362
3. Saúl Craviotto (Spanyolország) 35.662
3. Ronald Rauhe (Németország) 35.662 
5. Aleksejs Rumjancevs (Lettország) 35.891
6. Manfredi Rizza (Olaszország) 36.000
7.Mark de Jonge (Kanada) 36.080
8. Stephen Bird (Ausztrália) 36.426
...15. Molnár Péter (Magyarország) 

FÉRFI C–2 1000 MÉTER 
  1. Sebastian Brendel, Jan Vandrey (Németország) 3:34.912
2. Erlon Silva, Isaquias Queiroz (Brazília) 3:44.819
3. Dmitro Jancsuk, Tarasz Miscsuk (Ukrajna) 3:45.949
4. VASBÁNYAI HENRIK, MIKE RÓBERT (MAGYARORSZÁG) 3:46.198
5. Ilja Stokalov, Ilja Pervuhin (Oroszország) 3:46.776
6. Serguey Torres, Fernando Dayán Jorge (Kuba) 3:48.133
7. Jaroslav Radon, Filip Dvorák (Csehország) 3:49.352
8. Gerasim Kochnev, Serik Mirbekov (Üzbegisztán) 3:52.920 

NŐI K–4 500 MÉTER 
  1. MAGYARORSZÁG (SZABÓ GABRIELLA, KOZÁK DANUTA, CSIPES TAMARA, FAZEKAS ZUR-KRISZTINA) 1:34.482
2. Németország 1:35.383
3. Fehéroroszország 1:36.908
4. Ukrajna 1:37.214
5. Új-Zéland 1:38.198
6. Dánia 1:39.057
7. Nagy-Britannia 1:40.043
8. Kanada 1:40.733 

FÉRFI K–4 1000 MÉTER
  1. Németország (Max Rendschmidt, Tom Liebscher, Max Hoff, Marcus Gross) 3:02.143
2. Szlovákia 3:05.044
3. Csehország 3:05.176
4. Ausztrália 3:06.731
5. Spanyolország 3:06.768
6. Portugália 3:07.482
7. Franciaország 3:07.488
8. Szerbia 3:10.241
...11. Magyarország (Hufnágel Tibor, Kugler Attila, Ceiner Benjámin, Somorácz Tamás) 

 

A KAJAK-KENU SZLALOMPROGRAMJA AZ OLIMPIÁN

AUGUSZTUS 9., KEDD

FÉRFI C–1, DÖNTŐ
  1. Denis Gargaud Chanut (Franciaország) 94.17 mp
2. Matej Benus (Szlovákia) 95.02
3. Haneda Takuja (Japán) 97.44
4. Vitezslav Gebas (Csehország) 97.57
5. Sideris Tasiadis (Németország) 97.90
6. Benjamin Savsek (Szlovákia) 99.36

AUGUSZTUS 10., SZERDA 

FÉRFI K–1, DÖNTŐ
  1. Joseph Clarke (Nagy-Britannia) 88.53
2. Peter Kauzer (Szlovénia) 88.70
3. Jirí Prskavec (Csehország) 88.99
4. Hannes Aigner (Németország) 89.02
5. Jakub Grigar (Szlovákia) 89.43
6. Pedro da Silva (Brazília) 91.54

AUGUSZTUS 11., CSÜTÖRTÖK

FÉRFI C–2, DÖNTŐ
  1. Ladislav Skantár, Peter Skantár (Szlovákia) 101.58    
2. David Florence, Richard Hounslow (Nagy-Britannia) 102.01    
3. Gauthier Klauss, Matthieu Péché (Franciaország) 103.24    
4. Franz Anton, Jan Benzien (Németország) 103.58    
5. Piotr Szczepanski, Marcin Pochwala (Lengyelország) 104.97
6. Mihail Kuznyecov, Dmitrij Larionov (Oroszország) 106.70

NŐI K–1, DÖNTŐ
  1. Maialen Chourraut (Spanyolország) 98.65    
2. Luuka Jones (Új-Zéland) 101.82    
3. Jessica Fox (Ausztrália) 102.49    
4. Jana Dukatová (Szlovákia) 103.86
5. Corinna Kuhnle (Ausztria) 104.75
6. Fiona Pennie (Nagy-Britannia) 105.70 

ALAPINFORMÁCIÓK
SPRINT
Összlétszám: 248 versenyző – 158 férfi és 88 nő, plusz 2 szabadkártyás hely 
Versenyszámok: női K–1, K2, K4 500 méter és K1 200 méter, férfi K1, K2, K4 1000 méter és K1, K2 200 méter, valamint C1 és C2 1000 méter, C1 200 méter – összesen 12 szám 
Indítható egységek/versenyzők egy országból: versenyszámonként 1 hajó/maximum 18 fő (férfi kajak 8, férfi kenu 4, női kajak 6)
Lebonyolítási rend: az előfutamokból a középfutamba jutnak a megfelelő helyen zárók, majd a középfutamokból továbbjutókkal alakul ki a finálé nyolc egységből álló mezőnye
Helyszín: Rodrigo de Freitas Lagúna
 
SZLALOM
Összlétszám: 82 fő – 61 férfi és 21 nő 
Versenyszámok: férfi K–1, C1, C2, női K1 
Indítható egységek egy országból: 1 hajó 
Lebonyolítási rend: mindenki két előfutamot teljesít, s a jobb eredmények alapján alakul ki a 12-es középdöntő mezőnye. A középdöntőben és a fináléban egyszer-egyszer mennek le a résztvevők a pályán, előbbi szakaszból a legjobb nyolc jut tovább. A győztes az lesz, aki a döntőben a legkevesebb hibaponttal és a legjobb idővel rendelkezik. 
Helyszín: Szlalomkajak Stadion 

 

MAGYAR INDULÓK

CEINER BENJÁMIN
Született:
1992. április 24., Budapest
Sportága:
kajak-kenu
Száma az olimpián:
férfi K–2 1000 méter, K–4 1000 méter
Egyesülete:
Bp. Honvéd
Edzője:
Kiss István
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei:
 1x olimpiai 7. – K–2 1000 méter (2016), 1x Európa-bajnoki 7. – K–4 1000 méter (2016)

HAJDU JONATÁN
Született:
1996. június 28., Budapest
Sportága:
kajak-kenu
Száma az olimpián:
férfi C–1 200 méter
Egyesülete:
Dunaferr SE
Edzője:
Molnár Gergely
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 10. – C–1 200 méter
(2016), 1x világbajnoki 3. – C–1 4 x 200 méter (2014)

HUFNÁGEL TIBOR

Született: 1991. március 18., Budapest
Sportága:
kajak-kenu
Száma az olimpián:
férfi K–2 1000 méter, K–4 1000 méter
Egyesülete:
Bp. Honvéd
Edzője:
Kiss István
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei:
 1x olimpiai 7. – K–2 1000 méter (2016), 1x Európa-bajnoki 2. – K–2 1000 méter (2016)

KOPASZ BÁLINT

Született: 1997. június 20., Szeged
Sportága:
kajak-kenu
Száma az olimpián:
férfi K–1 1000 méter
Egyesülete:
Algyői Sportkör
Edzője:
 Kopaszné Demeter Irén
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 10. – K–1 1000 méter
(2016), 1x Európa-bajnoki 3. – K–1 1000 méter (2016)

KUGLER ATTILA

Született: 1986. szeptember 16., Budapest
Sportága:
kajak-kenu
Száma az olimpián:
férfi K–4 1000 méter
Egyesülete:
Vasas SC
Edzője:
Czeglédi Gábor
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei:
 1x olimpiai 11. – K–4 1000 méter (2016), 1x Európa-bajnoki 4. – K–4 1000 méter (2014)

MIKE RÓBERT

Született: 1984. május 8., Temesvár
Sportága:
kajak-kenu
Száma az olimpián:
férfi C–2 1000 méter
Egyesülete:
KSI SE
Edzője:
Oláh Tamás
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 
1x olimpiai 4. – C–2 1000 méter (2016), 1x világbajnok – C–2 1000 méter (2013), 2x Európa-bajnok: 1x C–4 1000 méter (2011), 1x C–2 1000 méter (2014)

MOLNÁR PÉTER*

Született: 1986. február 16., Vác
Sportága: kajak-kenu
Száma az olimpián: K-1 200 m, K-2 200 m
Egyesülete: Bp. Honvéd
Edzője: Hűvös Viktor
Olimpiai részvétel: újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 4. – K–2 200 méter (2016). 1x világbajnok – K–2 200 méter (2015), 1x Európa-bajnok – K–4 500 méter (2016)

SOMORÁCZ TAMÁS

Született: 1992. április 11., Szekszárd
Sportága:
kajak-kenu
Száma az olimpián:
férfi K–4 1000 méter
Egyesülete:
 Paksi Atomerőmű SE
Edzője:
Tokár Krisztián
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei:
 1x olimpiai 11. – K–4 1000 méter (2016), 1x világbajnoki 3. – K–2 500 méter (2015), 1x Európa-bajnok – K–4 500 méter (2016)

TÓTKA SÁNDOR*

Született: 1994. július 27., Mezőtúr
Sportága: kajak-kenu
Száma az olimpián: K-2 200 m
Egyesülete: UTE
Edzője: Hűvös Viktor
Olimpiai részvétel: újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 4. – K–2 200 méter (2016), 2x világbajnok: K–1 4x200 méter (2014), K–2 200 méter (2015), 1x Európa-bajnok – K–4 500 méter (2016), 1x ifjúsági olimpiai bajnok – K–1 (2010)

VASBÁNYAI HENRIK

Született: 1991. július 16., Budapest
Sportága:
kajak-kenu
Száma az olimpián:
férfi C–1 1000 méter, C–2 1000 méter
Egyesülete:
KSI SE
Edzője:
Oláh Tamás, Varga Zsolt
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 4. – C–2 1000 méter
(2016), 1x világbajnok – C–2 1000 méter (2013), 1x Európa-bajnok – C–2 1000 méter (2014)

DOUCHEV-JANICS NATASA

Született: 1982. június 24., Bácskapalánka
Sportága:
kajak-kenu
Száma az olimpián:
női K–1 200 méter
Egyesülete:
Győri VÍzisport Egyesület
Edzője:
Tokár Krisztián
Olimpiai részvétel:
4x (2000, 2004, 2008, 2012)
Legjobb eredményei: 3x olimpiai bajnok: 1x K–1 500 méter
(2004), 2x K–2 500 méter (2004, 2008), 19x világbajnok (2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2009, 2010, 2013), 19x Európa-bajnok (2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2010, 2012, 2013)

CSIPES TAMARA

Született: 1989. augusztus 24., Budapest
Sportága:
kajak-kenu
Száma az olimpián:
női K–4 500 méter
Egyesülete:
Bp. Honvéd
Edzője:
Csipes Ferenc
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai bajnok – K–4 500 méter
(2016), 5x világbajnok (2010, 2011, 2014), 6x Európa-bajnok (2010, 2011, 2014, 2016)

FAZEKAS-ZUR KRISZTINA

Született: 1980. augusztus 1., Budapest
Sportága:
kajak-kenu
Száma az olimpián:
női K–4 500 méter
Egyesülete:
Győri Vízisport Egyesület
Edzője:
Rami Zur
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei: 2x olimpiai bajnok – K–4 500 méter
(2012, 2016), 7x világbajnok (2001, 2003, 2006, 2007, 2013), 7x Európa-bajnok (2001, 2006, 2007, 2008, 2009, 2016)

KOZÁK DANUTA

Született: 1987. január 11., Budapest
Sportága:
kajak-kenu
Száma az olimpián:
női K–1 500 méter, K–2 500 méter, K–4 500 méter
Egyesülete:
UTE
Edzője:
Somogyi Béla
Olimpiai részvétel:
2x (2008, 2012)
Legjobb eredményei: 5x olimpiai bajnok: 2x K–1 500 méter
 (2012, 2016),2x K–4 500 méter (2012, 2016) és 1x K–2 500 méter (2016), 11x világbajnok (2009, 2010, 2011, 2013, 2014, 2015), 14x Európa-bajnok (2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2013, 2014, 2016)

SZABÓ GABRIELLA

Született: 1986. augusztus 14., Budapest
Sportága:
kajak-kenu
Száma az olimpián:
női K–2 500 méter, K–4 500 méter
Egyesülete:
Bp. Honvéd
Edzője:
Tóth László
Olimpiai részvétel:
2x (2008, 2012)
Legjobb eredményei: 3x olimpiai bajnok: 2x K–4 500 méter
(2012, 2016), 1x K–2 500 méter (2016), 9x világbajnok (2009, 2010, 2011, 2013, 2014, 2015), 9x Európa-bajnok (2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2014, 2016)

* Molnár Péter és Tótka Sándor közvetlenül az olimpia előtt került be a válogatót megnyerő Horváth Bence, illetve Szomolányi Máté helyére.

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.04.12 18:40:44

Rio 2016 EDUARDO PAES

Rio de Janeiro korábbi polgármesterének exkluzív írása a 2016-os nyári játékok hatásairól.

2016.09.16 09:07:14

Rio 2016 nemzetisport.hu

Takács Károly üzenete ma is érvényes: „Tanuljanak meg akarni, mert akarni annyit jelent, mint célt érni.”

2016.09.10 16:30:27

Rio 2016 nemzetisport.hu

„Azt hiszem, csodálatos, hogy meg tudom mutatni a képeimmel, miként érzékelem a világot.”

2016.08.30 22:12:45

Rio 2016 nemzetisport.hu

Hosszú Katinka, Szilágyi Áron, Szász Emese és Kapás Boglárka is ellátogatott a szalonba. (x)

2016.08.30 16:06:20

Rio 2016 nemzetisport.hu

„Ez sosem sikerülhetett volna édesanyám mérhetetlen szeretete és támogatása nélkül.”