Rio 2016: a szerbek mínusz 4-ről felállva ikszeltek a görögökkel

2016.08.08. 15:10
Joannisz Funtulisz (kék sapkában) négy gólt dobott a szerbeknek (Fotó: Reuters)
A riói olimpia férfi vízilabdatornájának második fordulójában Szerbia 9–9-es döntetlent játszott Görögországgal. A szerbek a harmadik negyed elején még négygólos hátrányban voltak (1–5), de akárcsak a mieink ellen, ezúttal is pontot szereztek.

A szerbek a magyarok elleni meccshez hasonlóan beragadtak a rajtnál: a görögök az első negyed után 2–1-re, a második nyolc perc után pedig már 4–1-re vezettek. A nagyszünet után még nagyobb bajba kerültek a szerbek, Joannisz Funtulisz harmadik találata után a hellének már 5–1-re vezettek.

Ezek után megkezdte a felzárkózást a szerb válogatott, amely a negyed végéhez közeledve feljött 6–5-re, ám a görögök a záró játékrész előtt megtoldották előnyüket (7–5).

A negyedik játékrészben két emberelőnyös góllal egyenlítettek a szerbek (8–8), sőt Szlobodan Nikics góljával a vezetést is átvették (9–8), ám Funtulisz éles szögből leadott lövésével Görögország pontot mentett (9–9).

A világ- és Európa-bajnok Szerbia tehát továbbra is nyeretlen, ami a magyar csapat és a csoportelsőségért zajló versengés szempontjából sem mellékes.