Rio 2016: csak szépítésre futotta Lovas erejéből, kiesett

2016.08.07. 19:08
Az észak-koreai Ri Mjong Szun öt szettben nyert Lovas Petra ellen a női asztaliteniszezők egyéni küzdelmeinek második fordulójában.

A világranglistán 90. asztaliteniszezőnk szombaton könnyedén legyőzte az egyiptomi Nadin el-Davlatlit, ám a második fordulóban a legjobb észak-koreainak számító Ri Mjong Szunnal találkozott, aki nagy falatnak bizonyult a számára.könnyedén legyőzte az egyiptomi Nadin el-Davlatlit, ám a második fordulóban a legjobb észak-koreainak számító Ri Mjong Szunnal találkozott, aki nagy falatnak bizonyult a számára.

Az első játszma még szorosabb volt (11:9), a másodikat már könnyedébben (11:2) nyerte meg Ri Mjong, ám a harmadik szettben szépített Lovas (7:11). A negyedik játszma öt perc alatt eldőlt (11:4), az utolsóban pedig 12:10-re nyert az észak-koreai versenyző, aki így továbbjutott.

Magyar részről már csak Póta Georgina van versenyben, ő magyar idő szerint 23 órától áll asztalhoz a harmadik fordulóban, ellenfele a hongkongi Tu Hoj-kem lesz.