Serie A: őrült félidő, ollózós gól, Higuaín-piros – elszúrta a Napoli

2016.04.03. 14:28
Gonzalo Higuaín gólja után a kiállítás sorsára jutott (Fotó: AFP)
A Napoli őrült első félidőt követően 3–1-re kikapott az Udinese otthonában a Serie A 31. fordulójában, ezzel hatpontos távolságba került az első helyezett Juventustól az olasz bajnoki tabella élén.

A torinóiak szombat esti sikerével ismét győzelmi kényszer volt a délieken, akik sérülése miatt nélkülözni kényszerülték első számú kapusukat, Pepe Reinát – Gabriel helyettesítette. A kiesés elől menekülő hazaiaktól a csatárikon, Di Natale volt a legnagyobb hiányzó.

A találkozó gyászszünet előzte meg a vasárnap reggel elhunyt Cesare Maldini tiszteletére.

A mérkőzés első félideje óriási tempóban zajlott, mindkét együttes bátran felvállalta a támadófutballt. A 14.percben Koulibaly buktatását követően büntetőhöz jutott az Udinese, Bruno Fernandes rossz lövéssel, de szerencsével értékesítette (1–0).

Gonzalo Higuaín a 24. percben bombaerős lövéssel egyenlített (1–1), ezzel megszerezte 30. gólját a Serie A jelenlegi szezonjában. A gólkirályi címet minden bizonnyal már senki sem veszi el az argentintól.

A vendégdrukkerek nem hittek a szemüknek, de egy perccel később újabb büntetőhöz jutott az Udinese, ezúttal Gulam volt a vétkes. Bruno Fernandes ezt a tizenegyest is pocsékul rúgta, de Gabriel ezt már védeni tudta!

A játékrész vége előtt jött a slusszpoén. Ezúttal Gabriel, a Napoli kapusa követett el buta hibát, távolra kalandozva a kapujától, amit meg is büntetett az ellenfél. Bruno Fernandes ismét hős lett, pazar ollózós mozdulattal szerezte meg második gólját (2–1).

A második félidőben próbált, próbált menni előre a Napoli, de semmi sem jött össze Maurizio Sarri a válogatottbeli szereplések miatt kissé fásultnak tűnő együttesének. Sőt az Udinese az 57. percben Cyril Théréau révén a harmadik gólját is megszerezte – beállítva a 3–1-es végeredményt.

A lefújás előtt tíz perccel Gonzalo Higuaín kiállíttatta magát. A csatár törlesztésért kapta meg második sárga lapját, majd idegrohamot kapott. Három-négy csapattárs kellett ahhoz, hogy lekísérjék a pályáról.

Érdekesség, hogy a három szerzett góllal az Udienese 31 forduló alatt eggyel kevesebb találatot (29) ért el, mint a góllövőlistát vezető Higuaín.

Szezonbeli negyedik vereségével távol került a bajnoki címről dédelgetett álmoktól a Napoli, amelynek most már inkább hátrafelé kell nézegetnie, és a biztos BL-főtáblát érő második hely megőrzésére kell(ene inkább) koncentrálnia.