Meglepetés Nápolyban: későn ébredt, és kikapott a Juventus

H. D.H. D.
2020.01.26. 20:35
A Napoli legyőzte a listavezető és címvédő Juventust (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójának vasárnapi játéknapján a Napoli hazai pályán 2–1-re legyőzte a listavezető Juventust.

OLASZ SERIE A
21. FORDULÓ

Napoli–Juventus 2–1 (Zielinski 63., Insigne 86., ill. C. Ronaldo 90.)

A listavezető és címvédő Juventus ötös győzelmi szériával a háta mögött lépett pályára a legutóbbi öt bajnokijából négyet is elveszítő Napoli otthonában. A mérkőzés meglehetősen eseménytelenül kezdődött, az első félidőben egyik csapat sem tudott igazán nagy helyzetet kialakítani, a kapusoknak csak elvétve akadt feladatuk.

A fordulás után nem sokkal a Juventus gólt szerzett, ám a játékvezető teljes joggal érvénytelenítette Cristiano Ronaldo találatát, mivel Gonzalo Higuaín lesről indult a támadás kezdetén. A folytatásban Higuaín tesztelte Alex Meretet, majd némileg váratlanul megtört a gólcsend.

A 63. percben Lorenzo Insigne távoli lövése után Wojciech Szczesny maga elé paskolta a labdát, amelyre Piotr Zielinski érkezett a legjobb ütemben, és hét méterről, állítgatás nélkül a kapuba továbbította. 1–0

Zielinski gólja

A folytatásban cserékkel próbálta meg feléleszteni a meglehetősen ötlettelennek tűnő támadójátékát a Juventus, ám Maurizio Sarri hiába küldte pályára Douglas Costát és Federico Bernardeschit is, nem változott a játék képe.

Aztán a 86. percben José Callejón jobb oldali beadása után Lorenzo Insigne félfordulatból a kapuba bombázta a labdát (2–0), s a rendes játékidő utolsó percében Cristiano Ronaldo ugyan szépített, a Napoli 2–1-re megnyerte a mérkőzést.

Insigne gólja

Cristiano Ronaldo gólja

A Juventus így nem tudta hat pontra növelni az előnyét a Cagliarival 1–1-es döntetlent játszó Inter előtt, míg Gennaro Gattuso csapata hármas vereségsorozatát szakította meg a bajnokságban.

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Korábban
Roma–Lazio 1–1(Dzeko 26., ill. Acerbi 34.)
Inter–Cagliari 1–1(L. Martínez 29., ill. Nainggolan 78.)
Parma–Udinese 2–0(Gagliolo 19., Kulusevski 34.)
Sampdoria–Sassuolo 0–0
Hellas Verona–Lecce 3–0(Dawidowicz 19., Pessina 34., Pazzini 87. – 11-esből)
Szombaton

Torino–Atalanta 0–7(Ilicic 17., 53., 54., Gosens 29., D. Zapata 45+1., Muriel 86., 88. – az elsőt 11-esből)
SPAL–Bologna1–3(Petagna 23. – 11-esből, ill. Vicari 24. – öngól, Barrow 59., Poli 63.)
Fiorentina–Genoa 0–0