Serie A: kivégzés Juve módra, Dybala Del Piero nyomdokaiban

2016.05.14. 18:55
A Juventus Paulo Dybala főszereplésével egy félidő alatt kivégezte a Sampdoriát (Fotó: Reuters)
A Juventus 5–0-ra legyőzte a Sampdoriát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 38., záró fordulójában.

Nem kellett sokat várni a találkozó első találatára, a Sampdoria semmiféle ellenállást sem tudott tanúsítani a genovaiaknak nekirontó fekete-fehérekkel szemben.

A Juventus az 5. percben Patrice Evra fejes góljával szerezte meg a vezetést: a francia védő kihasználta, hogy a Samp játékosai megfeledkeztek róla a szabadrúgásnál, és Paulo Dybala beadása után a bal felső sarokba bólintott (1–0).

Ez volt egyébként a „zebrák” leggyorsabb gólja (Evra 4 perc 56 másodperc után volt eredményes) ebben a szezonban.

A 14. percben Mario Mandzukic indulhatott meg a kapu felé, ám Milan Skiniar (aki bekerült a szlovák válogatott 27 fős Európa-bajnoki keretébe is) hátulról felrúgta a horvát támadót – mindezt a tizenhatoson belül. Skiniar piros lapot kapott, a Juventus pedig büntetőhöz jutott, amit Dybala értékesített, az argentin magabiztosan a jobb alsó sarokba belsőzte a labdát (2–0).

A 37. percben ismét a 22 esztendős támadó volt a főszereplő, miután 18 méterről, mesteri pontossággal kilőtte a kapu bal alsó sarkát (3–0).

Dybala ebben a kiírásban összesen 28 találatnak volt részese kisebb-nagyobb mértékben (19 gól, kilenc gólpassz), hasonló teljesítményre Juventus-játékos legutóbb a 2007–2008-as szezonban volt képes, akkor nem más, mint a legendás Alessandro Del Piero.

A második félidőben Giorgio Chiellini is betalált, az olasz védő bődületesen nagy gólt rúgott 16 méterről, a végeredményt pedig Leonardo Bonucci állította be.

Chiellini találata

Bonucci, 5–0

A Juventus sima, 5–0-s sikerrel zárta a bajnokságot. Massimiliano Allegri csapata számára azonban nem ért véget az idény, hiszen május 21-én (szombaton) a Milannal találkozik az Olasz Kupa fináléjában.