A Juventus az utolsó pillanatban csak begyötörte

2013.12.01. 18:30
Fernando Llorente (14) gólja három pontot ért a Juventusnak (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 14. fordulójában az eddig mindössze egy meccset elvesztő és egyszer döntetlent játszó Juventus fogadta az idén nem túl acélos Udinesét, de csak hatalmas küzdelem után, Llorentének a hosszabbításban szerzett góljával tudott nyerni.

A Juventus úgy kezdte a meccset, hogy rögvest tudatosította az Udinesében, hogy itt ma csakis a torinói zebramezesek nyerhetnek. A vendégek behúzódtak a kapujuk elé, de az első negyedórában elsősorban kapusuknak köszönhették, hogy megúszták kapott gól nélkül.

A Juventus balszerencséjére a 14. percben kivált a játékból Pirlo, így nélküle kellett valahogy megtalálni a rést a friuli csapat védőfalán.

A nagy rohamok aztán lelohadtak, a szélről belőtt labdákkal akartak veszélyt okozni a Juventus játékosai, de a tervük kudarcot vallott. Szépen csendben elszürkült a játék, felbátorodott az Udinese, kijjebb tolta a védekezését, és el-eljutott a Juventus kapujáig is. Sőt, ha Di Natale kicsit higgadtabb, még a vezetést is megszerezhették volna a vendégeknek.

Sok volt az eladott labda, a Juventus oldalán dupla annyi, mint az Udinesénél.

A félidő úgy ért véget, hogy többet támadott ugyan a Juventus, de a szervezetten védekező Udinese, valamint jól védő kapusa minden hazai akciót meghiúsított. 0–0

A második félidő elejét is nagyon megnyomta a Juventus. Tévez és Llorente volt a legaktívabb, de valahogy az utolsó pillanatban mindig akadt egy közbelépő láb, amely meghiúsította a hazai vezetést.

A Juventus rengeteg lövést küldött kapu felé, csakhogy leggyakrabban valamelyik udinei hátvédben akadtak el a bombák. Így csordogáltak a percek, és a ritka udinei ellenakciók azért hordoztak veszélyt.

Az utolsó negyedórára mindent egy lapra feltéve rohamozott a Juventus, de az Udinese védelme jól állt a lábán, és mindent mentett. Remekül védett Brkovics is, tanácstalannak látszott a hazai csapat.

Aztán, ahogy azt a Juventustól megszokhattuk, csak sikerült begyötörni a győztes gólt. Már a hosszabbításban, a 91. percben jártunk, amikor jobb oldali beadás után Lichtsteiner adott középre, és a tizenegyespont környékén álldogáló Llorente befejelte a Juventus vezető és egyben győztes gólját. 1–0

Így hát a Juventus folytatta remek győzelmi sorozatát, a Fiorentina elleni zakó óta továbbra sem kapott gólt a bajnokságban, a Roma pontvesztésével pedig hárompontos előnyre tett szert a torinói csapat a tabellán.