Serie A: Higuaín duplájával rangadót nyert a Napoli

2015.01.26. 23:03
Gonzalo Higuaín a legutóbbi hat meccsén már hét gólnál jár (Fotó: Action Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójának hétfő esti mérkőzésén a Napoli Gonzalo Higuaín duplájával 2–1-re legyőzte a Genoát.

Nagyszerűen kezdett a házigazda, Hamsík jobb alsóra tartó lapos távoli lövését még védte Perin, a felpattanó labdát viszont Higuaín közelről a hálóba fejelte – más kérdés, hogy a rúgás pillanatában lesen volt, de a találatot ettől függetlenül megadták (1–0).

A második félidő elején is óriási lehetőség adódott a nápolyiak előtt, de Hamsík parádés passza után De Guzmán hiába vitte el a kapus mellett, lövésére visszaért egy védő, aki felszabadított. Ezt pedig az 56. percben büntette a Genoa: Falque 17 méterről, takarásból a bal alsóba lőtt (1–1).

Egyórányi játékhoz közeledve De Guzmán visszatett labdáját Callejón lőtte kapura, de egy védőről a lécre pattant a labda, majd utóbbi 20 méteres szabadrúgása és nem sokkal később kapu elé belőtt labdája után sem született gól.

Az utolsó negyedóra kezdetén viszont igen, a kicsit könnyű síppal befújt büntetőt Higuaín vágta félmagasan a kapuba bal oldalába (2–1). Az argentin kiváló formában szerepel, a legutóbbi hat mérkőzésén hétszer talált be.

A nápolyiak sikerükkel visszafoglalták a harmadik helyet a tabellán.