A Fiorentina bombagólokkal ütötte ki az Intert, nyert a Napoli

2014.10.05. 20:40
Háromszor ünnepelhettek Montella tanítványai az Inter ellen (Fotó: Corriere dello Sport)
A Fiorentina 3–0-s győzelmet aratott az Inter ellen az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) hatodik fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. A hazaiak szezonbeli első bajnoki győzelmüket szerezték otthoni környezetben, az Inter sorozatban második vereségét szenvedte el. A Napoli a Torinót fogadta a San Paolóban, nem könnyen, de nyert Rafa Benítez csapata.

FIORENTINA–INTER

Az első félidőben az előző fordulóban Torinóban eredményes Khouma Babacar nem sok időt hagyott a tapogatózásra, a szenegáli csatár a 7. percben 18 méterről lőtt óriási gólt a hosszú felsőbe, Handanovic tehetetlen volt. 1–0.

A 19. percben a hazaiak másik legjobbja, a kisebb sérülésből felépülő Juan Cuadrado is betalált. Az Inter védelme másodszor követte el azt a hibát, hogy nem támadta a labdás játékost 25-20 méterre a kaputól, a villámgyors kolumbiai pedig szintén kihasználta ezt, ő a tizenhatos másik oldaláról (bal), belsővel tekert a kapufa segítségével a kapu bal oldalába. 2–0.

Az Inter próbált reagálni a két kapott gólra és többet támadni, de az első félidőt egyetlen kaput eltaláló lövéssel zárta.

A második játékrész hullámzó játékot és kevés igazi helyzetet hozott. Az Inter ment előre a szépítésért, a Fiorentina pedig visszaállt és a kontra lehetőségére várt, Cuadradónak egy óra elteltével majdnem össze is jött az újabb gól, de Handanovic védte a ziccert.

A 76. percben viszont nem tudott hárítani a bosnyák kapus, aki Nenad Tomovics mindent eldöntő góljában már benne volt, akárcsak az Inter komplett bal oldala (3–0). A szerb hátvéd a 2011–2012-es szezon után szerzett ismét gólt a Serie A-ban.

Az eredmény ezt követően már nem változott, a Fiorentina összességében könnyed győzelmet aratott a rendkívül gyenge napot kifogó Inter ellen, amely Walter Mazzarri irányítása alatt először szenvedett el egymás után két vereséget a bajnokságban, és legutóbbi két találkozóján pontosan annyi gólt kapott (7), mint az azt megelőző 11 fellépésén a Serie A-ban.

Vincenzo Montella csapata úgy rúgott a mai találkozón három gólt, hogy az ezt megelőző öt fordulóban mindössze kétszer talált be.

A Napoli a második félidőben Insigne és Callejón találatával tudott fordítani az első játékrészben (a sorozatban harmadik meccsén eredményes) Quagliarella góljával még vezető Torino ellen, így sorozatban második győzelmét aratta Rafa Benítez a várakozásokhoz képest gyengélkedő – jelenleg hetedik helyen álló – együttese.