Pirlo és Morata tekert, a Juventus meglépett a Romától

2014.11.01. 17:56
Pirlo becsavarta, a Juve ellépett a Romától (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 10. fordulójában a Juventus 2–0-ra legyőzte az Empolit, így három pontra növelte előnyét az üldöző AS Roma előtt a tabellán.

Hatalmas szívességet tett a Juventusnak a Napoli. A kékek az első szombati találkozón 2–0-ra legyőzték otthon az AS Romát, így a „zebrák" egy győzelemmel elléphettek az üldöző fővárosiaktól.

A lehetőség nem villanyozta fel a torinóiakat, akik a kezdőrúgás után álmos passzolgatásba kezdtek, majd visszaszorultak rövid ideig a saját kapujuk elé a bátran futballozó Empoli támadásai miatt, sőt a Juve csak Buffonnak köszönhette, hogy Zielinski lökete után nem került hátrányba.

Az első félidő második felére azért csak kezdtek magukra találni a vendégek, de a ziccerek nem jöttek, Morata és Giovinco csavarásánál sem izzadt meg igazán az Empoli kapusa, Bassi.

A fordulás után a megsérülő Ogbonna helyére Lichtsteiner érkezett, a Juve játékán azonban ez a változtatás sem javított – birtokolták a labdát a vendégek, de az igazán nagy lehetőségek továbbra is elmaradtak. A legközelebb a gólhoz Chiellini járt, az olasz védő Pirlo szöglete után ugrotta túl a védőjét, és bólintott a tizenegyespontról, a fejese azonban egy hajszállal elkerülte a kaput.

Végül a 61. percben sikerült megszereznie a Juventusnak az első gólt: huszonnégy méterről végezhetett el szabadrúgást a Juventus Tonelli sárgát érő belépője után. A labda mögé természetesen Andrea Pirlo állt, aki a sorfal felett gyönyörűen átemelve a labdát a kapu jobb oldalába tekert (0–1).

Belelendült a góltól a Juve, jött is a következő: a 72. percben Álvaro Morata kapott egy gyors passzt Téveztől a tizenhatos sarkában, a spanyol egyet még állított a labdát, majd nagyszerű mozdulattal, ballal a jobb felsőbe csavart (0–2).

A ráadásban még kiállította a játékvezető a Tévezt lerántó Tonellit, de az eredményen ez már nem változtatott. A Juventus 2–0-ra nyert, így három pontra növelte előnyét a Serie A tabellájának az élén a Roma előtt.