Serie A: csúnyán megégett a Napoli az öngólok meccsén

2015.04.30. 22:45
Az öt tétmérkőzés óta veretlen Napoli sima vereséget szenvedett az Empoli vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának csütörtöki záró mérkőzésén. A nápolyiak már a félidőre háromgólos hátrányban voltak a találkozón, amelyen három öngól is született.

A veterán Massimo Maccarone már a 8. percben megkezdte a gólgyártást – a 35 éves támadó 10. gólját szerezte az idényben! –, de a Napoli vereségében a játékrész utolsó percei játszották a főszerepet. A 43. percben Mariano Andújar csapattársa, Miguel Britos fejére ütötte a labdát, ami a kapuba vágódott, míg a hosszabbításban Riccardo Saponara táncoltatta meg a labdát a halóban egy remek akrobatikus mozdulattal.Massimo Maccarone már a 8. percben megkezdte a gólgyártást – a 35 éves támadó 10. gólját szerezte az idényben! –, de a Napoli vereségében a játékrész utolsó percei játszották a főszerepet. A 43. percben Mariano Andújar csapattársa, Miguel Britos fejére ütötte a labdát, ami a kapuba vágódott, míg a hosszabbításban Riccardo Saponara táncoltatta meg a labdát a halóban egy remek akrobatikus mozdulattal.

Fordulást követően próbálta felpörgetni a ritmust a Napoli, de nem tudott olyan magas fordulatszámra kapcsolni, hogy legyen esélye az egyenlítésre. Egy jobb oldali támadást követően Marek Hamsík veszélyeztetését követően ugyanakkor közelebb került ellenfeléhez a vendégcsapat, a labda végül Vincent Lauriniről pattant a hálóba. Ám a 81. percben a sorozatban a második meccsén a saját kapujába találó Raúl Albiol megmozdulásával eldőlt a mérkőzés.

A ráadásban Hamsík lesgyanús góljával – a szlovák lövésénél Kalidou Koulibaly takarta Luigi Sepe kapus kilátását – szépített a Napoli, ám a 4–2-es vereség ugyancsak fájóan hathat, hiszen a Roma ötpontos fórban maradt a Benítez-csapattal szemben, és a Napolinak kifejezetten nehéz a sorsolása a folytatásban plusz még az Európa-ligában is érdekelt.

Az OptaPaolo statisztikái szerint az 1994–1995-ös szezon óta nem volt három öngól egy meccsen a Serie A-ban.

OLASZORSZÁG, SERIE A
33. FORDULÓ
Empoli–Napoli 4–2 (Maccarone 8., Britos 43. – öngól, Saponara 45+1., Raúl Albiol 81. – öngól, ill. Laurini 64. – öngól, Hamsík 91.)

1. Juventus 33 23 7 3 63–19 +44 76
2. Lazio 33 19 5 9 63–31 +32 62
3. Roma 33 16 13 4 46–25 +21 61
4. Napoli 33 16 8 9 59–43 +16 56
5. Sampdoria 33 12 15 6 41–36 +5 51
6. Genoa 33 13 11 9 49–38 +11 50
7. Fiorentina 33 13 10 10 46–41 +5 49
8. Internazionale 33 12 12 9 50–39 +11 48