Serie A: Conte sajnálja, hogy egy „jelentéktelen” lesgólról faggatják

2013.11.11. 09:44
A Napoli elleni 3–0-s győzelmet követően Antonio Conte, a Juventus labdarúgócsapatának vezetőedzője sajnálatát fejezte ki, hogy Fernando Llorente „jelentéktelen” lesgóljáról faggatják, amikor csapata 90 percen át kiválóan játszott. A Napolit irányító Rafael Benítez úgy véli, a korai gól döntőnek bizonyult.

Mint ismert, a „zebrák” már a második percben vezetést szereztek az olasz bajnokság 12. fordulójának rangadóján, bár a felvételek tanúsága szerint a gólszerző Fernando Llorente lesen tartózkodott.Mint ismert, a „zebrák” már a második percben vezetést szereztek az olasz bajnokság 12. fordulójának rangadóján, bár a felvételek tanúsága szerint a gólszerző Fernando Llorente lesen tartózkodott.

Conte szerint a Juventus minden tekintetben felülmúlta a Napolit (Fotó: Action Images)

A partjelzőnek nagyítóra lett volna szüksége, hogy észrevegye, Llorente 23 centiméteres lesen volt. Szomorú vagyok, hogy az első dolog, amiről beszélnem kell 90 percnyi jó játék és a 3–0-s győzelem után, az egy jelentéktelen lesgól, ami csökkenti a csapatom érdemét. Kilencven másodperc után már két góllal is vezethettünk volna, de Reina nagyot mentett, ő volt a meccs embere” – méltatta a nápolyiak kapusát Conte.

„A Juventus erős csapat, akárcsak a Napoli. A játék minden elemében jobbak voltunk ezen az estén, a játékosaim rendkívüli módon teljesítették, amit kértem tőlük. Csak a vak nem látta, hogy mi voltunk a jobbak” – szögezte le a Juventus vezetőedzője.

Rafael Benítez, a Napoli trénere szerint a korai gól meghatározta a meccs végkimenetelét.

„Nyilvánvalóan mindent megváltoztat, ha a második percben hátrányba kerülsz egy olyan erős csapat ellen, mint a Juventus. Ezt követően húsz percen át küzdöttünk, hogy felvegyük a meccs ritmusát, de a hazaiak második félidei góljai megmutatták a Juve kvalitásait” – mondta Benítez, aki csak több mint egy órával a találkozót követően állt a sajtó rendelkezésére, mert addig csapatával beszélgetett az öltözőben.

A spanyol szakember védelmébe vette a hetek óta visszafogott teljesítményt nyújtó Marek Hamsíkot.

„Tudom, hogy nagyszerű játékos, de tizenegy futballista alkot egy csapatot, nem csak egynek kell mindig eldönteni a meccset. A második félidőben a csapat és Hamsík is jobban teljesített” – tette hozzá a nápolyiak vezetőedzője, aki szerint a meccs előtti szócsata a mérkőzés része.

Juventus 3-0 Napoli (All Goals) 10.11 ourmatch.net by ourmatch

OLASZORSZÁG, SERIE A, 12. FORDULÓ
Juventus–Napoli 3–0 (Llorente 2., Pirlo 74., Pogba 80.)
Fiorentina–Sampdoria 2–1 (Rossi 11., 17. – az első 11-esből, ill. Gabbiadini 74.)