A Juventus sokkolta, majd kivégezte a Napolit

2013.11.10. 20:47
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 12. fordulójának rangadóján a Juventus 3–0-ra legyőzte a Napolit. Fernando Llorente már a 2. percben, Andrea Pirlo és Paul Pogba a második félidőben talált be. Antonio Conte együttese győzelmével megelőzte a táblázaton a délieket, és egy pontra zárkózott a listavezető Roma mögé. A vasárnap esti másik mérkőzésen a Fiorentina 2–1-re legyőzte a Sampdoriát.

Pogba gyönyörű góllal döntötte el a rangadót (Fotó: Reuters)

A találkozó kezdetén a képlet egyszerű volt: miután a Roma vasárnap délután az utolsó pillanatokban botlott az újonc Sassuolo ellen (1–1),Antonio Conte és Rafa Benítez játékosai abban a tudatban léphettek pályára, hogy amelyik csapat este nyer, egy pontra megközelíti a listavezető fővárosiakat – és három pontra leszakítja riválisát.

ROSSI NEM LASSÍT
A Fiorentina Giuseppe Rossi duplájával nyert 2–1-re a Sampdoria ellen. Az olasz válogatott támadó előbb tizenegyesből volt eredményes, majd 20 méterről gyönyörűen tekert a jobb felső sarokba. Rossi már 11 gólnál jár a Serie A mostani szezonjában, legutóbb 12 forduló után Luca Toni állt több találattal, konkrétan 15 góllal, a 2005–2006-os idényben. A hórihorgas csatár is a Fiorentina színeiben parádézott, és az említett szezonban megszerezte az európai Aranycipőt, majd nyáron világbajnok lett.

A Napoli (a pontazonosság mellett) úgy érkezett a Juventus stadionjába, hogy legutóbbi öt bajnokiján nem tudott nyerni a „zebrák” ellen. Ezúttal sem úgy kezdődött a rangadó, hogy győz a délolasz együttes. A Juve szó szerint nekirontott ellenfelének: a 2. percben a hazai szempontból szerencsésen megpattant labda az ötösön ólálkodó Fernando Llorente elé pattant, a spanyol pedig gondolkodás nélkül (bár lesgyanús helyzetből) bevágta, megszerezve a vezetést a hazaiaknak. 1–0
Érdekesség, hogy ez volt a Serie A történetének első olyan gólja, amelyet spanyol játékos spanyol kapus (Reina) ellen szerzett (Infostrada).

A gól után tovább nyomott a Juve, az első húsz percben Reina több alkalommal is bravúrral mentette meg csapatát a góltól. A Napoli kissé zavart, támadójátéka súlytalan és ötlettelen volt, játékosai nehezen hozták ki a labdát saját térfelükről, Higuaín alig fordult szembe Buffon kapujával. A vendégek (kapura) legveszélyesebb labdarúgója a nagy lövőkedvvel játszó, ügyesen mozgó Lorenzo Insigne volt, de egyedül kevés volt az egyenlítéshez.

A második félidő kezdetén bátrabban és támadóbb szellemben lépett fel Benítez csapata, bár a Juventus tudatosan engedett több területet a vendégeknek, bízva a gyors kontra lehetőségében. A játék képe ekkor hullámzóvá, a meccs irama pedig egészen élvezetessé vált, mindkét oldalon nagy helyzeteket jegyezhettünk fel. A vendégeknél Hamsík, a túloldalon Vidal hibázott (fél)ziccerben egy óra elteltével.

A mérkőzést végül egy régi ismerős, Andrea Pirlodöntötte el – nem meglepően tanári szabadrúgással. A karmester 22 méterről küldte padlóra a Napolit Gökhan Inler felelőtlen és felesleges szabálytalanságát követően. 2–0

A kegyelemdöfést a francia Paul Pogba vitte be a nápolyiaknak, a francia a saját magának felpörgetett labdát vágta kapásból (és irgalmatlanul) a kapufa segítségével Reina kapujába. A fiatal középpályás hatalmas gólt szerzett, akárcsak tavaly ilyenkor a Napoli elleni mérkőzésen. 3–0

A Juventusgyőzelme azt jelenti, hogy a bajnoki címvédő egy pontra megközelítette a tabellán a listavezető Romát,és hárommal megelőzte a vereségével a harmadik helyre visszaeső Napolit, amelyet hosszú idő után Rafa Benítez sem tudott győzelemre vezetni Torinóban, a Juventus ellenben első alkalommal nyert Benítez vezette csapat ellen. A Napoli a bajnokságban hat mérkőzés óta nyeretlen a Juventus ellen, a Torinóban lejátszott, „zebrák” elleni utóbbi nyolc bajnokijából hat alkalommal még gólt sem tudott szerezni.

A Juventus története során nyolcadszor áll 31 szerzett ponttal 12 fordulót követően, a korábbi hét alkalommal mindig bajnok lett, igaz, két címet ebből utólag elvett a szövetség.

OLASZORSZÁG, SERIE A, 12. FORDULÓ
Juventus–Napoli 3–0 (Llorente 2., Pirlo 74., Pogba 80.)
Fiorentina–Sampdoria 2–1 (Rossi 11., 17. – az első 11-esből, ill. Gabbiadini 74.)