Serie A: Buffon túl a 39 680 percen, Nagyék fordítottak

2017.03.19. 16:58
Juan Cuadrado gólja győzelmet ért a Juventusnak (Fotó: AFP)
A Juventus 1–0-ra nyert a Sampdoria vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában, míg a Nagy Ádámot végig a soraiban tudó Bologna 4–1-re verte meg otthon a Chievót.

A Juventus hamar vezetést szerzett Juan Cuadrado fejesével, ám izomsérülés miatt még az első fél óra letelte előtt elveszítette Paulo Dybalát. Utóbbinak a fontos vb-selejtezők előtt álló argentinok sem örülnek.

CUADRADO GÓLJA (AZ AKCIÓ KÖZBEN HÁRMAN IS INTEGETVE VÁRTÁK A BEADÁST)

A mérkőzés 65. percében Gianluigi Buffon lett a Juventusban legtöbb percet játszó labdarúgó, megelőzve Giampiero Bonipertit, aki 1946 és 1961 között 39 680 percet játszott a Juvéban, amely pályafutása egyetlen klubja volt. Buffon duplán ünnepelhetett, hiszen kapott gól nélkül, így győzelemmel zárta a találkozót.

A Bologna egygólos hátrányban vonult szünetre, a második félidőben azonban négyszer is bevette a Chievo kapuját. Nagy Ádám ezúttal sem villogott, de hogy Roberto Donadoni elégedett lehetett a teljesítményével, azt jelzi, hogy végig a pályán hagyta.

A Lazio nem tudta kihasználni az Inter szombati botlását, csak gól nélküli döntetlenre végzett a Cagliari otthonában.

A Fiorentina a múlt héten a Cagliarit, most a Crotonét verte meg 1–0-ra. A lilák gólját egy héttel ezelőtt a 92. percben, ezúttal a 90. percben szerezte Nikola Kalinic.

Az Atalanta a duplázó Alejando Gómez vezérletével intézte el a Pescarát. Az argentin támadó pályafutása során először jutott legalább tíz bajnoki gólig egy idényben (11-nél tart).

OLASZORSZÁG, SERIE A
29. FORDULÓ, VASÁRNAPI PROGRAM

Bologna–Chievo 4–1 (Verdi 61., Dzemaili 72., 90., Di Francesco 92., ill. Castro 40.)
Crotone–Fiorentina 0–1 (Kalinic 90.)
Sampdoria–Juventus 0–1 (Cuadrado 7.)
Cagliari–Lazio 0–0
Atalanta–Pescara 3–0 (A. Gómez 14., 93., Grassi 69.)

KÉSŐBB JÁTSZOTTÁK
Udinese–Palermo 4–1 (Théréau 42., D. Zapata 60., De Paul 68., Jankto 80., ill. Sallai 12.)
Roma–Sassuolo 3–1 (Paredes 16., Szalah 45+2., Dzeko 68., ill. Defrel 9.)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Empoli–Napoli
2–3 (el-Kadduri 70., Maccarone 82. – 11-esből, ill. Insigne 19., 38. – a másodikat 11-esből, Mertens 24.)