Serie A: fordulatos meccsen szerzett pontot az Inter

2017.03.18. 19:55
Candreva nem hagyta sokáig hátrányban a csapatát (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 29. fordulójában az Inter fordulatos mérkőzésen 2–2-es döntetlent játszott idegenben a Torinóval.

Remek formában várta a Torino elleni mérkőzést az Inter, amely az előző 13 bajnokiján csak a Juventustól, és a Romától szenvedett vereséget, az összes többi meccsét megnyerte.

Bár sok helyzetet nem hozott a találkozó első félideje, mégis született két gól. A 27. percben Geoffrey Kondogbia karjára pattant a labda, emiatt a teljes védelem megállt. A francia játékos ezt kihasználva megindult középre, három-négy ember mellett helyzetbe cselezte magát, lapos lövése pedig Joe Hart karjai alatt becsúszott a hálóba. 0–1

Nem örülhettek sokáig a milánóiak, hat perccel később egy hazai szögletet fejjel megcsúsztatott Emiliano Moretti, a labda így a kapu előtt üresen álló Daniele Basellihez került, aki négy méterről kiegyenlített. 1–1

A második játékrészre is maradtak találatok, erről előbb Afriyie Acquah gondoskodott: egy lassú támadás végén Juan Iturbe passzolt a tizenhatosnál álló ghánaihoz, hogy bevegye a kapu jobb oldalát. 2–1

Ahogy az első Inter-gólban, a másodikban is benne volt Hart. Egy a tizenhatoson belülre ívelt passznál alaposan elszámolta magát az angol kapus, a keze felett elszállt labda a hosszún érkező Antonio Candrévát találta meg, aki három perccel a Torino gólja után egyenlített. 2–2

Az utolsó perceket alaposan megnyomták a vendégek, de nem tudtak újabb gólt szerezni, így maradtak a tabella 5. helyén.

OLASZ SERIE A
29. FORDULÓ

Torino–Internazionale 2–2 (Baselli 33., Acquah 59., ill. Kondogbia 27., Candreva 62.)
Milan–Genoa 1–0 (M. Fernández 33.)