Serie A: bődületes Inter-bomba; butaságot csinált a Napoli-csatár

2016.10.23. 17:00
Veszélyben Frank de Boer állása? (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) kilencedik fordulójában az Inter 2–1-re kikapott az Atalanta vendégeként, a Fiorentina 5–3-ra győzött Cagliariban, a Napoli pedig 2–1-re nyert a Crotone ellen. A Lazio 2–1-re fordított a Torino ellen, ám végül be kellett érnie az egy ponttal.

A Fiorentina a szünetben már 4–1-re vezetett, miután Nikola Kalinic és Federico Bernardeschi egyaránt duplázott. A második félidő elején a horvát Kalinic megszerezte a harmadik gólját, s bár a Cagliari kétszer még betalált, Paulo Sousa együttese 5–3-ra nyert, így megszakadt a négymeccses nyeretlenségi szériája.

Az Internazionale Éder hatalmas bombagóljával ugyan egyenlített az Atalanta otthonában, ám a hazaiak a 88. percben büntetőből betaláltak, így az Inter sorozatban harmadszor kapott ki, s ez nagy eséllyel Frank de Boer vezetőedző állásába kerül.

A Napoli hamar előnybe került a Crotone vendégeként, ám a sérült Arkadiusz Miliket helyettesítő Manolo Gabbiadini a 31. percben pirosat kapott, mert a földön fekve odarúgott egy hazai játékosnak. A nápolyiak tíz emberrel gyorsan növelték az előnyüket, s végül három ponttal távoztak, mert a szépítés már későn jött, többre nem maradt ideje az újoncnak.

OLASZ SERIE A
9. FORDULÓ

Udinese–Pescara 3–1 (Théréau 9., 71. – az elsőt 11-esből, Zapata 93. – 11-esből, ill. Aquilani 74.)
Atalanta–Internazionale 2–1 (Masiello 10., Pinilla 88. – 11-esből, ill. Éder 50.)
Cagliari–Fiorentina 3–5 (Di Gennaro 2., Capuano 61., Borriello 77., ill. Kalinic 20., 40., 53., Bernardeschi 26., 32.)
Crotone–Napoli 1–2 (Rosi 89., ill. Callejón 17., Makszimovics 33.)
Empoli–Chievo 0–0
Torino–Lazio 2–2 (Falque 20., Ljajics 91. – 11-esből, ill. Immobile 71., Murgia 84.)
KÉSŐBB JÁTSZOTTÁK
AS Roma–Palermo 4–1 (Szalah 31., L. Paredes 51., Dzeko 68., El Shaarawy 82., ill. Quaison 80.)
Bologna–Sassuolo 1–1 (Verdi 10., ill. Matri 86.)

1. Juventus 9 7 2 17–6 +11 21
2. Roma 9 6 1 2 23–11 +12 19
3. Milan 9 6 1 2 16–11 +5 19
4. Napoli 9 5 2 2 17–10 +7 17
5. Torino 9 4 3 2 19–11 +8 15
6. Lazio 9 4 3 2 16–10 +6 15
7. Chievo 9 4 2 3 10–9 +1 14