Rómában a Fiorentina volt az áldozati bárány

2014.08.30. 20:43
Remekül kezdte a szezont a Roma (Fotó: Reuters)
Az olasz labdarúgó-élvonal (Serie A) első fordulójának második mérkőzésén a Roma kiváló első félidő után egy mérsékeltebb második felvonással is 2–0-ra megverte az egy órán át szinte semmit sem mutató Fiorentinát.

OLASZORSZÁG, SERIE A
1. FORDULÓ

ROMA–FIORENTINA 2–0 (Nainggolan 28., Gervinho 93.)

A meccsen már rögtön az elején megszállta a kapuja előterét a Fiorentina, és várta, hogy a Roma hibázzon. A hazaiaknak nem nagyon ízlett ez a harcmodor, hiszen így gyors szélsőiket nem tudták kellőképpen játékba hozni.

Elég egyhangú volt a játék képe. A firenzei védőfalról sorra pattantak le a Roma lövésszerű beadásai, de építkezni már nem tudott a Fiorentina.

És ahogy az már lenni szokott, a 28. percben egy védelmi megingás elég volt, hogy a Roma megszerezze a vezetést. Gervinho remek átadást kapott, betört a tizenhatoson belülre, 7 méterről, kissé balról lőtt is, de Neto óriásit védett. Pechjére éppen Nainggolan elé pattant a labda, a római a kipattanót 14 méterről, egyből a hálóba küldte. 1–0

A játék képe semmit sem változott, továbbra is támadott a Roma, a Fiorentina pedig képtelen volt eljutni a hazaiak tizenhatosáig. Felborult a pálya, pedig a firenzeiek egyáltalán nem kutyaütőkkel álltak fel.

A második félidőben valamivel aktívabbá vált a Fiorentina, már nem volt annyira egyoldalú a mérkőzés. A lilák nagy bánatára azonban ez nem tartott sokáig, mert az 50. perctől kezdve újra a Roma nyomott, és ha Gervinho kicsit okosabb, akár két gólt is szerezhetett volna.

A 60. perctől kezdve felébredt egyórás Csipkerózsika-álmából a Fiorentina. Feljebb tolta a védekezését, és bátran támadni kezdett. Ennek eredményeképpen előbb Ilicic döngette meg a lécet, majd Babacar lövését védte szenzációs vetődéssel De Sanctis. Figyelmeztető volt a Romának, hogy a firenzeiek nem adták fel a meccset. Visszahúzódtak a hazaiak a kapujuk elé, és egyik kedvenc fegyverüket, a villámgyors indításokat vették elő.

Csapkodó lett a meccs, ritkán alakult ki folyamatos összjáték, de a Romának ez is jó volt. Valahogy lehozták az utolsó tíz percet, sőt a legutolsó pillanatban újabb gólt szereztek.

A 93. percben a kitámadó Fiorentina védővonaláról indult Nainggolan indításával a roppant gyors Gervinho, aki bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, elhúzta Neto mellett, és 4 méterről a hálóba lőtt. 2–0

A Fiorentina pedig bánhatta, hogy egy órán keresztül szinte semmit sem tett a győzelemért, és későn ébredt. Így a Roma győzelemmel kezdett, sokat érhet még a fővárosiaknak ez a három pont.

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSA IDE KATTINTVA ÉRHETŐ EL!

1. Roma 1 1 2–0 +2 3
2. Juventus 1 1 1–0 +1 3
3. Verona 0 0–0 0 0
3. Udinese 0 0–0 0 0
3. Torino 0 0–0 0 0
3. Sassuolo 0 0–0 0 0
3. Sampdoria 0 0–0 0 0
3. Parma 0 0–0 0 0