Serie A: 16 év után nyertek ismét zsinórban három bajnokit

M. D.M. D.
2020.02.15. 20:11
A Lecce 2–1-re legyőzte hazai környezetben a sereghajtó SPAL-t az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 24. fordulójának kiesési helyosztóján.

A Lecce tizenhat év után először nyert meg sorozatban három mérkőzést az olasz élvonalban: 2004 tavaszán az Udinesét (2–1), a Juventust (4–3) és az Intert (2–1) verte meg három egymást követő fordulóban, míg idén februárban a SPAL előtt a Torinót (4–0) – amelynek addigi vezetőedzőjét, Walter Mazzarrit ki is rúgták a csúfos vereség után – és a Napolit (3–2).

A Lecce remek szériájának köszönhetően feljött a 16. helyre a tabellán. A SPAL zsinórban negyedszer kapott ki, és továbbra is nyolc pontra van a bennmaradást érő 17. pozíciótól.

A Leccén kívül egy másik, szintén a kiesés ellen küzdő csapat győzött: a Genoa 3–0-ra nyert a 34. perctől emberhátrányban küzdő, a mérkőzést végül kilenc emberrel befejező Bologna vendégeként. Nagy Ádám korábbi csapata három győzelem után szenvedett vereséget.

OLASZ SERIE A
24. FORDULÓ
Lecce–SPAL 2–1 (Mancosu 41. – 11-esből, Majer 66., ill. Petagna 48.)
Bologna–Genoa 0–3 (Soumaoro 28., Sanabria 44., Criscito 90. – 11-esből)

Később játszották
Atalanta–Roma 2–1 (Palomino 50., Pasalic 59., ill. Dzeko 45.)BŐVEBBEN ITT OLVASHAT A MÉRKŐZÉSRŐL!