A Napoli jobban bírta az „olasz rulettet” a Juventusnál

2014.12.22. 18:25
Carlos Tévez kétszer is vezetéshez juttatta a Juventust, de a Napoli mindkétszer felállt<br />
Hétfőn az olasz futball a Szuperkupa-mérkőzéssel búcsúzott 2014-től, a bajnoki címvédő Juventus és a kupagyőztes Napoli Katarban, Dohában csapott össze. A trófea sorsa a hosszabbításban sem dőlt el (Carlos Tévez és Gonzalo Higuaín is duplázott), a 11-eseket pedig a nápolyiak bírták jobban idegekkel. A déliek történelmük során másodszor diadalmaskodtak a hazai Szuperkupában, 1990-ben szintén a torinóiakat verték.

OLASZORSZÁG
SZUPERKUPA-MÉRKŐZÉS

JUVENTUS–NAPOLI 2–2 (1–0) – 11-esekkel: 5–6
Doha, Dzsasszim Bin Hamad Stadion, 14 000 néző. V: Paolo Valeri (olasz)
Juventus: Buffon – Lichtsteiner (Padoin, 79.), Bonucci, Chiellini, Evra – Pirlo (Pereyra, 66.), Marchisio, Pogba – Vidal – C. Tévez, Llorente (Morata, 105.). Vezetőedző: Massimiliano Allegri
A kispadon:
Storari (k.), Rubinho (k.), Ogbonna, Romagna, S. Pepe, Coman, Mattiello és Giovinco.
Napoli: Rafael – Maggio, Albiol, Koulibaly, Gulam – Gargano, David López (Inler, 91.) – De Guzmán (Jorginho, 105.), Hamsík (Mertens, 79.), Callejón – Higuaín. Vezetőedző: Rafael Benítez
A kispadon:
Contini (k.), Andújar (k.), Henrique, Britos, Mesto, Luperto, Radosevics, Romano és Zapata.
Gólszerző: Tévez (5., 106.), ill. Higuaín (68., 118.)

Extrém Szuperkupa-mérkőzést rendeztek az olasz bajnok és kupagyőztes között, ugyanis a Juventus és a Napoli Katarban, Doha városában mérkőzött meg egymással. Nem először külföldön, de először Karácsony előtt – amit az ötödik percben viszont a két déli védő, Kalidou Koulibaly és Raúl Albiol produkált, az a szilveszteri műsorokba illik. Olyan kecses mozdulatokkal hozták ziccerbe ugyanis CARLOS TÉVEZT, hogy annak nem is az okozott igazán nagy gondot, hogy a kapuba találjon jó tíz méterről, hanem az, hogy ne nevesse el közben magát... 1–0!

ELŐJÁTÉK

A múlt héten az Olasz Játékosszövetség (AIC) díjátadóján már győzelmet aratott a déliek fölött a Juve, hiszen Andrea Pirlo lett az év játékosa, a „zebrák" volt mestere, Antonio Conte az év edzője – 2014 álomcsapatában (Buffon – Darmian, Barzagli, Benatia, K. Asamoah – Pogba, Pirlo, Vidal – Immobile, Higuaín, Tévez) pedig többségbe kerültek a juvések. A Napoli elnöke, Aurelio de Laurentiis nem engedte el játékosait a díjátadóra, amely így nápolyi bojkott mellett zajlott.

Teljesen megzavarodott a Nápoly, de Andrea Pirlóék borzasztóan pontatlanul passzolgattak, így nem tudták kihasználni ezt – Giorgio Chiellini meg mintha megirigyelte volna túloldali kollégái mutatványát, Marek Hamsíkhoz fejelt egy kósza beadást, majd a lövésbe úgy tette bele lábát, hogy az majdnem beakadt a bal alsóba. De csak majdnem, mert a kapufa kisegítette a Juvét. Mintha csak egy szimbolikus jelenet lett volna: hiába minden akarat, az „Öreg hölgyet" nem tudják felülmúlni a taljánok 2014-ben sem.

Az első félidő hátralévő részében középtávoli lövésekkel operáltak a felek, de sem Hamsík és Gonzalo Higuaín, sem Tévez nem járt sikerrel. Igazi gólhelyzet is akadt, kettő is, ám Stephan Lichtsteiner az ötös jobb sarka elől eltalálta a kapust, Rafaelt, José Callejón pedig hiába tört egyedül kapura, megállították les miatt, tévesen.

A pihenő után Higuaín ismét csodapasszal szolgálta egykori madridi csapattársát, de Callejón bebizonyította, hogy csak az lehet klasszis csatár, aki helyzetei zömét gólra váltja, majd az argentin emelt csodás mozdulattal a kapufára. A futball nagykönyve szerint a legjobb csapatok sem tudnak felpörögni egyhamar, ha belealszanak a mérkőzésbe, és ez történt a Juvével is: a 68. percben Jonathan de Guzmán elhúzott a balon a fél torinói csapat mellett, beadását középen elvétette Chiellini, GONZALO HIGUAÍN meg a bal sarokba fejelt. 1–1!

Paul Pogba harcol a nápolyi gólszerzővel

Ám a Napoli is elkövette azt a hibát, amit korábban ellenfele, azaz nem volt képes kihasználni gólja után annak zavarodottságát, a torinóiak pedig nem tudtak felpörögni, bár a mérkőzés irányítását azért átvették a hajrára. Következett a hosszabbítás, amelyet sokkal jobban kezdett a címvédő, de minden helyzetből telibe tudták trafálni Rafaelt, Vidal közeli lövését meg a bal sarok előtt álló Koulibaly hárította.

A hosszabbítás második részében aztán csak betalált a Juventus, CARLOS TÉVEZ 16-ról a jobb alsóba talált: 2–1! Tartogatott azonban még fordulatot a rangadó, pár Gianluigi Buffon-bravúr után két perccel a vége előtt GONZALO HIGUAÍN ismét beköszöntött: 2–2, jöhettek a 11-esek.

Amelyet a nápolyiak bírtak jobban idegekkel, és végül a 9. körben dőlt el a trófea sorsa, Kalidou Koulibaly találata és Simone Padoin hibája után. Kapufák ide vagy oda, csak megmutatta a Napoli, hogy nem verhetetlen az olaszoknak a Juventus.

Igaz, messzire kellett menni ehhez...

Nem szerezte meg tehát első trófeáját a „zebrák" élén Maximiliano Allegri.

MEGNYERTE TEHÁT AZ OLASZ SZUPERKUPÁT A NAPOLI!

SIMONE PADOIN jobbal a jobb sarok felé lő, Rafael vetődve kiüti a félmagas labdát! 5–6!

KALIDOU KOULIBALY jobbal a jobb sarokba lő, a kapufa segítségével! 5–6!

ROBERTO PEREYRA jobbal átlövi a labdát Jemenbe! 5–5!

JOSÉ CALLEJÓN jobbal a jobb sarok felé lő, de Buffon erre is odaér. 5–5!

GIORGIO CHIELLINI lövését meg a bal alsó előtt fogja a kapus. 5–5!

DRIES MERTENS
jobbal a jobb alsó felé lő, de Buffon odaér! 5–5!

LEONARDO BONUCCI jobbal a jobb felsőbe rakétáz! 5–5!

Az első kör óta nagyon nem megy a kapusoknak.

WALTER GARGANO jobbal a bal alsóba lő. 4–5!

ÁLVARO MORATA nem hibázhat. Nem is teszi ezt: jobbal a jobb sarokba lő. 4–4!

GONZALO HIGUAÍN jobbal a jobb felsőbe lő. 4–3!

CLAUDIO MARCHISIO jobbal nemes egyszerűséggel a bal felsőbe bombáz. 3–3!

GÖKHAN INLER jobbal a jobb felsőbe nyes! 2–3!

PAUL POGBA jobbal a jobb sarokba lő, félmagasan. Kapus most is balra el. 2–2!

RAÚL ALBIOL jobbal a jobb alsóba gurít. 1–2!

ARTURO VIDAL jobbal a bal sarokba lő. Kapus balra el. 1–1!

FAZID GULAM ballal a bal felsőbe lő. 0–1!

CARLOS TÉVEZ jobbal a bal oldali kapufára lő! Rafael balra el. 0–0!

JORGINHO jobbal a jobb sarok felé lő, Buffon kiüti! 0–0!

Ha nyer a Juve, egyeduralkodó lesz a szuperkupák terén is, 7 sikerével.

Nagyon ment ma az argentin csatároknak.

120. PERC VÉGET ÉRT A HOSSZABBÍTÁS MÁSODIK FÉLIDEJE IS, JÖHETNEK A 11-ESEK!

118. perc EGYENLŐ! Gargano jobb oldali beadása nem jó Mertensnek a 11-es pont környékén, de lelassítja a labdát, így az éppen kapásra jön GONZALO HIGUAÍNNAK, aki jobbal estében a bal alsóba lő. 2–2!

115. perc Chiellini megrúgja Higuaínt a 16-oson belül, de tovább!

113. perc
Bonucci elengedi Callejónt, de Buffon kivetődik elé és lábbal ment.

111. perc Buffon!
Jobbra vetődve kiüti Higuaín hatméteres, kissé jobbról érkező jobblábas lövését.

106. perc CARLOS TÉVEZ jobbal 16-ról a jobb alsóba talál, Pogba passza és Koulibaly kicselezése után. Rafael nem is vetődik: 2–1!

106. PERC FOLYTATJUK!

105. perc Llorente le, Álvaro Morata be, Jorginho meg De Guzmánt váltja.

105. PERC VÉGET ÉRT A HOSSZABBÍTÁS ELSŐ FÉLIDEJE!

105. perc Fauzi Gulam feldönti az őt felbőröző Pereyrát, sárga ez is.

101. perc VIDAL!
Lő 10-ről, kissé jobbról kapura, de a bal alsó előtt álló Koulibalyt trafálja telibe! HELYZET HELYZET HÁTÁN!

100. perc Pogba kicselezi Callejónt, a 16-os bal oldala elől a kapus keze közé lő aztán.

98. perc Llorente meg ballal nem sokkal lő 17-ről a jobb felső mellé!

96. perc Pereyra ballal a bal alsó felé teker 18-ról, pontosan, de lassan, így Rafel vetődve beéri. Pereyra nem sokra rá jobbról Pogba fejére ível, aki az ötös túlsó sarka elől a kapus ölébe talál.

92. perc Tévez jobbal 22-ről jócskán a léc fölé lő.

91. PERC ELKEZDŐDÖTT A HOSSZABBÍTÁS ELSŐ FÉLIDEJE!

90. perc Gökhan Inler be, López le.

90. PERC VÉGET ÉRT A RENDES JÁTÉKIDŐ!

90. perc Padoin jobb oldali beadását nagyon rossz helyre fejeli Llorente az ötös előteréből.

Két perc a ráadás.

90. perc TÉVEZ!
Lő jobbal 12-ről estében a jobb alsó mellé.

86. perc
Vidal! Lő jobbal a jobb alsó mellé 17-ről.

85. perc Callejón a jobbon, de Chiellini menti beadását.

83. perc Dries Mertens felvágja Padoint, sárga.

83. perc
Elcsendesedett a mérkőzés.

79. perc Dries Mertens
be, Hamsík eddig bírta frissiben felépülve sérüléséből. Lichtet meg Simone Padoin váltja.

76. perc José Callejón kap sárgát lökésért. Evra vala az áldozat.

75. perc Llorente fejel 12-ről nem sokkal a bal felső mellé, Licht jobb oldali beadása után.

73. perc Vidal 14 méteres, pattogós jobblábas lövése Rafael ölében köt ki.

70. perc Roberto Pereyra kap sárgát Callejón felrúgásáért.

68. perc EGYENLŐ! Vidal eladja a labdát, De Guzmán végignyargal a pályán, kicselezi Leonardo Bonuccit és Pereyrát, balról ballal bead, Chiellini elméri az ívet, Evra lemarad, GONZALO HIGUAÍN meg négy méterről a bal alsóba fejel.1–1!

66. perc Roberto Pereyra be, Pirlo le.

65. perc
Albiol 7 méterről Buffon ölébe fejeli Hamsík jobb oldali kornerét.

61. perc Öngólhelyzet!
Evra bal oldali beadását Albiol Koulibalyra rúgja, az onnan a rövid alsóba pattanna, de Rafael lábbal ment. De a labda Koulibalyra pattan, onnan meg a kapufa mellé...

A kipattanó Evráé.

60. perc KAPUFA!
Hamsík újabb zseniális passzát Higuaín az ötös bal csücske elől okosan a túlsó alsóba emelné, de ismét a kapufa alján csattan a labda. Chiellini ismét elkésik, Buffon mozdulni sem tud. Les volt egyébként.

2012-ben viszont alaposan visszavágott a Juve.

1990-ben egyébként borzasztóan lehengerelte a Juvét a Napoli. KATT IDE!

58. perc Hamsík passza után David López jobbal 20-ról jócskán a bal felső mellé-fölé emel.

54. perc Callejón, te jó éééég! Higuaín karmesternek lassan jobb, mint éknek (lásd még: Karim Benzema), mert csodás passzt ad Callejónnak, aki az ötös jobb sarka elől jobbal a túlsó sarok mellé trafál!

50. perc HOPSZ! Patrice Evra bevetődik Pirlo bal oldali szögletére, de lemarad a labdáról a kapu előtt. Éppen elég ez ahhoz azonban, hogy megzavarja Pogbát, aki leáll, így mögötte Chiellini is.

50. perc Paul Pogba elesik Maggio előtt, szabadrúgás 26-ról. De Pirlo jobbal a sorfalba lő.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Egy nagy meccs, az idősebbek kedvéért. A kilencvenes évek legelején a Guiliano Giuliani – Ciro Ferrara, Alessandro Renica, Marco Baroni, 50.), Giancarlo Corradini, Luca Fusi – Massimo Crippa, Giovanni Francini, Diego Maradona (Massimo Mauro, 85.), Fernando De Napoli – Andrea Carnevale, Careca féle Napoli 3–1-re leverte a Stefano Tacconi – Sergio Brio (Angelo Alessio, 67.), Dario Bonetti, Roberto Tricella, Roberto Galia – Luigi de Agostini, Alekszandr Zavarov (Pierluigi Casiraghi, a szünetben), Szergej Alejnyikov, Giancarlo Marocchi – Rui Barros, Salvatore Schillaci féle Juvét. A két mester Alberto Bigon és Dino Zoff volt, a gólokat Maradona (2), De Agostini és Francini szerezte.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Gonzalo Higuaín
odacsúszik Tévez bokájára, sárga.

44. perc
Fauzi Gulam eltalálja a sorfalat. Aztán még egyszer.

42. perc
Higuaín 16 méteres, jobblábas lövését kikapja a bal alsó elől Buffon, majd Pirlo akasztja Garganót, aki 11-est akarna kiharcolni, de hiába esik be nagy lendülettel a vonalon túlra. Csak szabadrúgás.

38. perc EJNYE!
Higuaín passzával José Callejón törne kapura, de les. Pontosabban nem les, de lefújják.

38. perc Licht lövi jobbal telibe a kapust az ötös jobb sarka elől. ZICCER!

36. perc
Higuaín most eltalálja a labdát, három jó csel után 17-ről jobbal nem is sokkal lő a léc fölé.

35. perc
Higuaín megmutatja, hogy ő is képes vérhólyagot rúgni a labdába.

33. perc
Hűha, Hamsík jobb oldali szabadrúgását a túlsó ötössarkon Koulibaly egészen suta mozdulattal nem találja el. Licht felháborodottan jelzi, arra azért maradt ideje a francia védőnek, hogy egy taslit adjon neki.

32. perc
Pirlo 25 méteres, jobblábas suhintása végül Rafael ölébe pattog.

30. perc
Ismét mezőnyjáték. Egyébként telt ház a stadionban, ez 14 ezer néző jelent.

A legtöbb győzelmet a Juve és a Milan aratta, hatot-hatot.

A Juve 10. Szuperkupa-meccse ez, olasz rekord.

25. perc Walter Gargano jobbról Hamsík elé forgat, aki Marchisiót forgatja meg, majd 18-ról milliméterekkel lő a jobb sarok mellé. Gianluigi Buffon vetődve biztosított.

23. perc
Llorente ismét becsapja Coulibalyt, Tévez ballal 22-ről a bal alsó felé lő, de Rafael vetődve erre is odaér. Ez volt a nagyobb helyzet.

Albiol keze is beleért a lövésbe, de ez nem volt szándékos. De a kapust majdnem becsapta.

22. perc Pirlo indít saját térfeléről, Fernando Llorente lefejeli Koulibalyt, Tévez meg jobbal lő 22-ről, de Rafael kiüti a feje fölé tartó bombardát.

16. perc KAPUFA!
Christian Maggio jobb oldali beadását Chiellini éppen az előtte álló Hamsíkhoz fejeli, aki 17-ről azonnal lő, a labda meg a védő lábáról a bal oldali kapufa tövére pattan!

11. perc
Alig jön ki térfeléről a Nápoly, de a 16-osnál megáll a torinói tudomány. Hamsík elereszt azért egy távoli bombát, de ez távolról sem jó.

Jó 10 000 olasz kísérte el a két olasz csapatot, a hazaiak közül a Juvének szorítanak többen a hallottak alapján.

7. perc
Viharban a Nápoly, de Claudio Marchisio, Pirlo és Stephan Lichtsteiner beadásai is pontatlanok.

A két bekk működése biztosan szerepel az összes ilyen jellegű szilveszteri összeállításban.

Ipi-Apacs. Első lövés, első gól.

5. perc VEZET A JUVE! CARLOS TÉVEZ lép ki egyedül a labdával Kaludou Coulibaly és Raúl Albiol elképesztő hibái után, majd az argentin az ötös elől, 10 méterről a kapus lába között a hálóba lő. Jobbal: 1–0!

2. perc Marek Hamsík bal oldali beadását hasával vette le Chiellini a 16-oson belül, nincs 11-es. Jó döntés. Jonathan de Guzmán szögletét Hamsík az ötös rövid oldala mellől a rövid sarok mellé fejeli.

1. perc
Giorgio Chiellini ment máris Gonzalo Higuaín elől.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Juve fekete-fehérben, a Napoli kék-fehérben.

26-ból 20-szor a bajnok nyert (most a Juve az), zsinórban négyszer legutóbb.

„A Juve előttünk áll a tabellán, de ez nem számít ma este – így Rafa Benítez. – Ami dönteni fog, az a sikeréhség és a győztes mentalitás. A nagycsapatok ellen mindig jobban játszunk, most is ezt várom, tudom, mit várnak tőlünk a szurkolók. Hogy leigazoljuk-e a Liverpooltól Mario Balotellit? Koncentráljunk most csak erre a meccsre.”

„Nagyon motiváltak vagyunk, egyszerűen nem hibázhatunk – így a meccs előtt Maximiliano Allegri. – Ez az év utolsó meccse számunkra, és a harmadik számú célpontunk a trófea a bajnoki cím és a BL-kvalifikáció után. Nem lesz könnyű, a Nápoly nagyon erős, különösen a döntőkben. Három karmesterrel, trequartistával állnak fel, ezzel mindenki számára feladják a leckét. Amióta edző vagyok, nem nyertem a Napoli ellen, ezt orvosolhatjuk hétfőn."

Egy kis örökmérleg: 147 találkozó, 66 torinói és 31 nápolyi siker, 217, ill. 157 rúgott góllal.