Olasz Kupa: Cutrone a hős, tovább él a Milan elképesztő sorozata

2019.01.12. 20:39
Ismét Cutrone volt a Milan hőse (Fotó: AFP)
Elsőként a Serie A 4. helyén álló Lazio jutott be a labdarúgó Olasz Kupa negyeddöntőjébe, a nyolcaddöntőben 4–1-re legyőzte a harmadosztályú Novarát. A római együttest a Milan is követte, amely Patrick Cutrone ráadásban szerzett duplájával 2–0-ra legyőzte idegenben a Sampdoriát.

A fővárosi csapat már az első negyedóra során megszerezte a vezetést, Immobile lekészítése után Luis Alberto talált a bal alsóba (1–0).

Az Immobile-show ezután indult csak be igazán, a 20. percben előbb kihagyott egy büntetőt, majd belőtte a kipattanót, aztán Jordan Lukaku centerezése után könnyedén passzolt a kapuba (3–0).

Az első félidő végén Milinkovics-Szavics 24 méterről, szabadrúgásból növelte kiütésesre a különbséget, a fordulást követően a harmadosztályú csapat büntetőből szépített (4–1).

A meccs góljai

SAMPDORIA–MILAN

A nap második meccsén a rendes játékidőben egyik csapat sem tudott betalálni, a hosszabbítás első félidejének végén viszont már megtört a jég: Conti jobb oldali beadását belsőzte be Cutrone (0–1).

A fordulást követően duplázni tudott a játékos, Calhanoglu ívelése után kapásból szerzett fantasztikus gólt (0–2).

Érdekesség, hogy a Milan legutóbb 2017. december 13-án, a Verona elleni, 3–0-ra megnyert meccsen talált be a rendes játékidőben az Olasz Kupában, a negyeddöntőben az Inter ellen Cutrone a 104. percben döntött (1–0), az elődöntőben a Lazio ellen két gól nélküli döntetlen után tizenegyesekkel nyert a csapat (0–0, 0–0 – 5–4), míg a döntőben 4–0-ra kikapott a Juventustól.

Cutrone góljai

OLASZ KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Lazio–Novara (III.) 4–1 (Luis Alberto 12., Immobile 20., 35., Milinkovics-Szavics 45+3., ill. Eusepi 49. – 11-esből)
Sampdoria–Milan 0–2 (Cutrone 102., 108.)
Bologna–Juventus 0–2 (Bernardeschi 9., M. Kean 49.)