Olasz Kupa: a Juve Nagy csapatát is kapott gól nélkül intézte el

2019.01.12. 22:44
A 18 éves Kean állította be a végeredményt (Fotó: AFP)
A labdarúgó Olasz Kupa nyolcaddöntőjében a címvédő Juventus idegenben 2–0-ra legyőzte a sérült Nagy Ádámot nélkülöző Bolognát.

A torinói csapat már a 9. percben vezetéshez jutott, Bernardeschi használt ki egy védelmi hibát – a kapus és védője ütközését –, majd a lábak között a kapuba lőtt (0–1).

A „zebrák” a 49. percben megduplázták előnyüket, a blokkolt labda éppen a 18 éves Moise Kean elé került, aki közelről szúrt a kapuba (0–2).

A 62. percben beállt Cristiano Ronaldo, de a Serie A góllövőlistájának vezetője sem tudott újabb találatot jegyezni, a Juventus így 2–0-ra nyert.

Az együttes sorozatban a hetedik kupameccsét is kapott gól nélkül nyerte meg, beleértve a két finálét is!

A gólok

OLASZ KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Lazio–Novara (III.) 4–1 (Luis Alberto 12., Immobile 20., 35., Milinkovics-Szavics 45+3., ill. Eusepi 49. – 11-esből)
Sampdoria–Milan 0–2 (Cutrone 102., 108.)

Bologna–Juventus 0–2 (Bernardeschi 9., M. Kean 49.)