Olasz Kupa: hatot szórt az Inter második ligás ellenfelének

2019.01.13. 20:09
Lautaro Martínez duplázott a kupában (Fotó: AFP)
A Fiorentina 2–0-ra legyőzte a Torinót a labdarúgó Olasz Kupa nyolcaddöntőjében, így továbbjutott a legjobb nyolc közé, ahol a Roma–Virtus Entella összecsapás győztese lesz az ellenfele. Az Internazionale 6–2-re kiütötte a másodosztályú Beneventót, a Napoli a Sassuolo ellen vívta ki a negyeddöntőt.

A Torino otthonában harcolta ki a továbbjutást a Fiorentina. Az első félidőben a vendégek előtt adódtak a nagyobb lehetőségek, de a szünetben még 0–0-t mutatott az eredményjelző. A fordulás után magasabb fokozatba kapcsoltak a hazaiak, de csak kihagyott ziccerekig jutottak, míg a firenzeiek a hajrában kicsikarták a győzelmet. Federico Chiesa volt a főszereplő: a 21 éves középpályás kétszer is betalált, így a negyeddöntőbe lőtte a Fiorentinát.

Az Internazionale könnyen vette az akadályt a nyolcaddöntőben: már a szünetben 3–0-ra vezetett a másodosztályú Benevento ellen, majd a fordulás után újabb három gólt lőve tette tükörsimává sikerét. A milánóiaknál Antonio Candreva és Lautaro Martínez is kétszer volt eredményes, utóbbinak ez volt az első duplája a klubnál.

OLASZ KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Torino–Fiorentina 0–2
(Chiesa 87., 93.)
Internazionale–Benevento (II.) 6–2 (Icardi 3. – 11-esből, Candreva 7., 95., Dalbert 45., L. Martínez 48., 66., ill. Insigne 58., Bandinelli 74.)
Napoli–Sassuolo 2–0 (Milik 15., F. Ruiz 74.)
KORÁBBAN
Lazio–Novara (III.) 4–1 (Luis Alberto 12., Immobile 20., 35., Milinkovics-Szavics 45+3., ill. Eusepi 49. – 11-esből)
Sampdoria–Milan 0–2 (Cutrone 102., 108.) – hosszabbítás után

Bologna–Juventus 0–2 (Bernardeschi 9., M. Kean 49.)