Az Inter számára túl „saus” lett a szardínia

2012.11.18. 17:15
Sau kétszer is meglepte az Inter védőit (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójában vasárnap hat mérkőzést rendeztek. Az éllovas Juventus szombati botlását nem tudta kihasználni az odahaza csak döntetlent játszó Inter, győzni tudott viszont saját stadionjában a Fiorentina. Az Udinese sem nyert, igaz, csak pár perc választotta el ettől.

Az előző körben kikapott Bergamóban az éllovas Juventust üldöző Internazionale, és mivel tegnap a „zebrák" hazai pályán gól nélküli döntetlent játszottak a Lazióval, Andrea Stramaccioni legénysége a szokásosnál is nagyobb győzelmi kényszerben lépett pályára – ezúttal odahaza, a Cagliari ellen.

A múlt heti „kényszervédelem", azaz a Matías Silvestre, Esteban Cambiasso, Juan Jesus trió helyett ezúttal az Andrea Ranocchia, Walter Samuel, Juan Jesus hármas szerepelt, de ők sem úszták meg kapott gól nélkül. Már az első félidőben kapituláltak, igaz, ezzel csak egyenlített a déli csapat, mert a 10. percben Antonio Cassano remek beadását az üresen hagyott Rodrigo Palacio klasszikusan szép mozdulattal bólintotta közelről a hálóba. A korai hátrányba kerülés olyannyira nem zavarta meg a vendégeket, hogy az Inter-kapus Samir Handanovicnak egy korábbi bravúrjához még kettőt hozzá kellett tennie, de nem sokkal a szünet előtt a roppant agilis Marco Sau közelről mattolta őt (Samuel és a hidrogénszőke, végig ingatag Juan Jesus „díszkíséretében").

Az újrakezdés után Cassano vezérletével hevesen rohamozott az Inter, a szárdok egyre elkeseredettebben védekeztek, Diego Milito pedig négy méterről lőtte fölé az év ziccerét, az üres kapuval szemben állva. Hasonmása, Enzo Francescoli alighanem elgondolkodik a plasztikai műtéten, ha ezt a bakit meglátja majd...

Igaz, a másik oldalon Andrea Cossu is ziccert hibázott, ő hat méterről lőtt némileg kasun a léc fölé, de a 66. percben javított: mesésen indította Mauricio Pinillát, az egykori interes chilei hasonlóképpen ollózott az ötös jobb sarkától a túloldali kapufára, a kipattanót megszerző Sau egyetlen finom lövőcsellel három interest is elfektetett, majd a hálóba lőtt.

Nem mondhatjuk, hogy nem mozgatott meg minden követ a győzelemért az Inter, de a nagy hajtásban hol Militóék hibáztak, hol az ellen 1-ese, Michael Agazzi kaparta ki a labdát a kapu változatos zugai elől. Arra azonban nem volt felkészülve a derék kapuvédő, hogy a hajrában saját védője, Davide Astori egy jobb oldali beadást a kezei elől a bal alsóba rúg... Nem sokkal később azonban kivédte Ranocchia harmadik (!) ziccerét is, majd a túloldalon a nagy ígéret Radja Nainggolan lőtt centiméterekkel a léc fölé. A ráadás első percében az ekkor már középcsatárt játszó Ranocchiát hátulról buktatta a 16-oson minimálisan belül Astori, de a játékvezető, Piero Giacomelli nem ítélt büntetőt, sőt elzavarta a kispadtól a hevesen reklamáló Stramaccionit. Maradt a 2–2, vakarhatják a fejüket a két botlás miatt az Inter játékosai.

INTER–CAGLIARI 2–2

Szintén korán előnybe került odahaza a Fiorentina az Atalanta ellen, mégpedig Gonzalo Rodríguez találatával, de a vendégek itt is gyorsan egyenlíteni tudtak – erre azonban Alberto Aquilani egy duplával válaszolt. Két gólja között a vendégek középpályása, Luca Cigarini piros lapot kapott, ezzel el is dőltek a lényeges kérdések, a második játékrészben a veterán Luca Toni is betalált még.

FIORENTINA–ATALANTA 4–1

A Parmát fogadó Udinese is hamar előnyhöz jutott (ki más, mint Antonio Di Natale révén), de Amauri asszisztjából Marco Marchionni a szünet után szinte azonnal egalizált. Az udinei „zebrák" Roberto Pereyra találatával visszavették a vezetést, és azt hitték, hogy végig meg is tartják, ám a finisben a pármai Raffaele Palladino tíz méterről kilőtte a bal felsőt.

UDINESE–PARMA 2–2

A Bologna simán legyőzte odahaza a Palermót, míg a Catania és a Siena is otthon tartotta a három pontot.

A vasárnap este egy Serie A-s bajnokit tartogat még magában, a genovai derbit, amelyen a Tőzsér Dánielt foglalkoztató Genoa a Sampdoriával csap össze. Azaz: a sereghajtó az utolsó előttivel.

1. Juventus 13 10 2 1 29–9 +20 32
2. Internazionale 13 9 1 3 26–15 +11 28
3. Fiorentina 13 8 3 2 23–10 +13 27
4. Napoli 13 8 3 2 22–11 +11 27
5. Lazio 13 7 2 4 19–17 +2 23
6. Catania 13 5 4 4 17–17 0 19
7. Atalanta 13 6 2 5 14–19 –5 18
8. Roma 12 5 2 5 28–23 +5 17