Nemzetisport.hu 2012.11.17 17:58 Frissítve: 2014.12.21 02:25

Elcsípett egy pontot Torinóban a Lazio

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában a Juventus hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Lazióval. A hazaiak az egész mérkőzésen hatalmas mezőnyfölényben játszottak, de a remekül megszervezett római védelemmel nem tudtak mit kezdeni.

Barzagliék az első félidőben jól hatástalanították Hernanest (Fotó: Reuters)

Dino Zoff mindkét csapatnak volt a vezetőedzője, a Juvét játékosként is szolgálta több mint tíz éven át. Az olasz válogatottal 1982-ben világbajnokságot nyerő korábbi kapus a Laziót irányító Vladimir Petkovic munkáját emelte ki.

„Nagyszerű Laziót láttam a derbin – utalt a Roma elleni városi ütközetre Zoff a Radio Mana Manának adott nyilatkozatában. – Az utóbbi hetekben nem voltak túl kiegyensúlyozottak, de remélem, Torinóban az a Lazio fut ki a pályára, amelyet a derbi első félidejében láthattunk. Petkovic egyből meggyőzött, mivel minden játékosnak megtalálta a helyét a rendszerében. Azonban még nagyobb fegyelmet kell megkövetelnie a csapatától, hogy hátul ne kövessenek el olyan gyakran nagy hibákat, amelyekből több gólt is kaptak már az idény során.”

Az első percekben nem esett egymásnak a két gárda, az első negyedóra végén Kwadwo Asamoah lövése azonban már jelezte, hogy inkább a Juventus fogja irányítani ezt a mérkőzést. Ez így is lett, olyannyira, hogy a 19. percben kis híján megszerezték a torinóiak a vezetést: Sebastian Giovinco lőtt estében jobbal kapura, Federico Marchetti nagy bravúrral fogta ezt a kísérletet, a kipattanóra érkező Fabio Quagliarella pedig az oldalhálóba bombázott.

Ezt követően a Lazio teljesen beszorult a saját térfelére, egy veszélyes Hernanes-meginduláson kívül nem tudott veszélyes lenni Gianluigi Buffon kapujára, miközben Giovinco kétszer is csak pár méterrel tévesztette el a jobb alsó sarkot.

A félidő utolsó negyedórájában sem változott a játék képe, de a Juventus képtelen volt feltörni a szünetig a remekül megszervezett római védekezést.

A második félidőben sem változott a játék képe: támadt a Juventus, a Lazio pedig védekezett, nem ritkán tíz emberrel. Ziccereket ennek köszönhetően nem tudtak kidolgozni a hazaiak. A 62. percben majdnem megszületett az első gól, Arturo Vidal távoli lövésébe ért bele Giorgio Chiellini, Marchetti hatalmas bravúrral mentett szögletre.

A 75. percben még közelebb járt a gólhoz a Juventus, Leonardo Bonucci lőtte szét a lécet öt méterről, négy perccel később pedig Marchisio tesztelte Marchettit, aki sokadjára mentett nagyot, ezúttal a bal alsó sarokból szedte ki a labdát.

Nem lehet azt mondani, hogy a hazai szakmai stáb nem tett meg mindent a győzelemért, hiszen Alessandro Matri és Nicklas Bendtner is pályára lépett, ám velük sem sikerült megszerezni azt az egy gólt, amely győzelmét ért volna a Juventus számára.

A döntetlen azt is jelenti, hogy a „zebrák" előnye akár két pontra is csökkenhet, ha holnap az Internazionale le tudja győzni a Cagliarit hazai pályán.

96. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS, MARADT A 0–0.
95. perc: Vidal rúgta fel Hernanest, jött a sárga lap.
94. perc: Giovinco kapott elérhetetlen indítást, ráadásul meg is húzódott kicsit.
92. perc: Kozák maradt lent a földön, a játékvezető a hazaiak legnagyobb bosszúságára megállította a játékot.
90. perc: Öt perc lesz a hosszabbítás.
90. perc: Pepe jobb oldali beadását Chiellini szedte össze a hosszú oldalon, beadása nagyon pontatlan volt.
88. perc: Ledesma is besárgult időhúzásért.
87. perc: Stefan Radu görcsölt be, ápolni kellett.
86. perc: Giovinco sarkazta oda a labdát Asamoah elé, aki azonban nem követte az akciót, így előbbi majdnem felrobbant dühében.
84. perc: Pogba helyére Nicklas Bendtner állt be.
81. perc: Klose jött le, helyére Libor Kozák állt be.
79. perc: Marchisio lövését szedte ki ezúttal Marchetti.
77. perc: Giovinco bal oldali szabadrúgását takarították el nagy nehezen a vendégek.
75. perc: Bonucci lőtt öt méterről jobbal kapura, a lécről pattant ki a labda oldalra.
72. perc: Pogba jobb oldali beadását követően Konko mentett az utolsó pillanatban szögletre Asamoah elől.
71. perc: Giovinco emelt kiszorított helyzetből a kapu fölé.
71. perc: Pepe jobb oldali beadását González fejelte ki.
70. perc: Isla jött le a pályáról, Simone Pepe állt be a helyére.
69. perc: Giovinco bal oldali szögletét Pogba fejelte a kapu fölé.
68. perc: Klose fejelt kapura, apró szépséghiba, hogy mindezt lesről tette.
67. perc: Quagliarella le, Alessandro Matri be.
66. perc: Előbb Marchisio elől mentett Marchetti nagyot, majd Vidal lőtte el nagyon csúnyán keresztbe a labdát.
62. perc: Vidal távoli lövésébe Chiellini nyúlt bele úgy, hogy a labda pont bevágódott volna a kapuba, de Marchetti hatalmas bravúrral hárított.
60. perc: A frissen beállt Ederson lőtt jobbal a szurkolók közé erősen.
59. perc: Pogba jobb oldali beadását szedte le Marchetti Quagliarella elől az ötösön belül.
59. perc: Candreva lőtt távolról méterekkel a bal felső sarok fölé.
57. perc: Brocchi helyére Ederson állt be.
56. perc: Konko kapott egy borzalmas labdát a jobb oldalon.
53. perc: Brocchit találta el érzékeny ponton a labda, de tudta folytatni a játékot.
52. perc: Marchetti kapott sárga lapot időhúzásért.
51. perc: Giovinco lőtt kapura éles szögből,csak az oldalhálót sikerült eltalálnia.
50. perc: Asamoah szeretett volna beadni a bal oldalról, de nagyon lecsúszott a lábáról a labda.
49. perc: Hernanes távoli szabadrúgása a sorfalról pattant le.
48. perc: Leonardo Bonucci sárgult be, Klosét vágta fel csúnyán.

46. perc: Pogba lőtt távolról kapura jobbal, a labda két méterrel kerülte el a bal felső sarkot.

46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45+3. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!
45+1. perc: Giovinco bal oldali szabadrúgását Quagliarella csúsztatta kapura, Marchettinek ez nem okozott megoldhatatlan problémát.
45. perc: Kettő perc lesz a hosszabbítás.
45. perc: Andrea Barzagli elől vágták ki a labdát a vendégek a tizenhatoson belül.
43. perc: Cristian Brocchi tette ki a labdát a bal oldalra, de González már nem érhette el.
40. perc: Ciani buktatta Quagliarellát 20 méterre a kaputól, a szabadrúgást követően Giovinco készítette le a labdát Islának, aki nem tudta beadni azt a jobb oldalról.
36. perc: Hernanes indult el nagy lendülettel az ellenfél kapuja felé, de amikor már lövőhelyzetbe került volna, jött Chiellini, és szerelte.
34. perc: Vidal terült el a tizenhatoson belül, miután Ledesma taszított rajta egyet, de a játékvezető nem ítélt büntetőt a hazaiak javára.
34. perc: Candreva lövése pattogott el Buffon kapujáig.
32. perc: Újfent Giovinco került helyzetbe, de ezúttal sem tudta a jobb alsó sarokba lőni a labdát.
31. perc: Isla jobb oldali beadását Giovinco gyönyörűen vette át Biava mellett, lövése néhány méterrel a jobb alsó sarok mellett ment ki.
30. perc: Maga a sértett, vagyis Giovinco tekerte kapura a szabadrúgást, Marchetti magabiztosan hárított.
29. perc: Giuseppe Biava vágta fel Giovincót, de megúszta a sárgát.
29. perc: Giovinco pörgetett Quagliarella elé, de kapura nem sikerült fordulnia az olasz válogatott játékosnak.
27. perc: Giovinco jobb oldali szögletét követően Pogba próbálta a kapuba juttatni a labdát háttal a kapunak, de jócskán eltévesztette a célt.
25. perc: Paul Pogba emelte középre a labdát, amely Marchettié lett.
22. perc: Arturo Vidal jobb oldali beadása Marchetti kezei között landolt.
20. perc: A megsérülő Dias helyére Michaël Ciani állt be.
19. perc: Giovinco lőtt estében kapura jobbal, Marchetti valahogy kiszedte a labdát a bal alsóból, a kipattanóra érkező Quagliarella az oldalhálóba bombázott egy méterről.
18. perc: Asamoah adott be a bal oldalról, de Claudio Marchisio lerántotta Christian Ledesmát, jöhetett a Lazio.
16. perc: Kwadwo Asamoah lövését mentett szögletre Marchetti.
15. perc:  Antonio Candreva jobb oldali szögletét követően a Juventus jöhetett kifelé szabadrúgással, mert Klose lerántotta Giorgio Chiellinit a tizenhatoson belül.
14. perc: Abdoulay Konko jobblábas kísérlete kerülte el jócskán Gianluigi Buffon kapuját.
14. perc: Mauricio Isla mentett fejjel Álvaro González elől a bal oldalon.
10. perc: Giovinco lövését blokkolták a tizenhatos előterében.
Ez Miroslav Klose 40. olasz élvonalbeli bajnokija, egyelőre tizenkilenc gólnál jár a német csatár a Serie A-ban.
5. perc: André Dias adta be a labdát a jobb oldalról, de kezezés miatt a Juventus jöhetett szabadrúgással.
3. perc: Marchetti csapta be szép csellel Sebastian Giovincót egy méterre a gólvonaltól.
2. perc: Fabio Quagliarella került kis híján helyzetbe, de végül Federico Marchettié lett a labda.
1. perc: A LAZIO KEZDTE A MÉRKŐZÉST!
 SERIE A
                       13. FORDULÓ

Juventus–Lazio 0–0

2019.05.19 20:12:41

Olasz labdarúgás nemzetisport.hu

Lautaro Martíneznek semmi sem jött össze a rangadón. Ellenben a Napoli a második félidőben lesimázta az Intert.

2019.05.19 20:15:26

Ilicic vezető gólját a hajrában egyenlítette ki Mandzukic.

2019.05.15 20:23:14

Hiába volt jobb formában az Atalanta, a hajrá a hazaiaké volt Rómában, megvan a „kis Inzaghi” negyedik Coppája.

2019.05.12 20:06:04

A második félidőben kerekedett a bajnok fölé a hazai csapat, és két góllal nyert.