Serie A: monzai gálával hangolt a Brighton elleni El-csatára a Roma

MIKE BARNABÁSMIKE BARNABÁS
2024.03.02. 20:00
Paulo Dybala is betalált a Monza kapujába (Fotó: Imago Images)
Nem bírt egymással az Udinese és a Salernitana az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 27. fordulójában. A többi szombati meccsen a Roma kiütötte a Monzát, míg a Fiorentina Torinóban játszott döntetlent.

MONZA–ROMA 1–4

Egyértelműen többet tett a gólszerzésért a De Rossi-féle csapat az első félidőben, s a szünet előtti tíz percben kétszer is betaláltak a „farkasok”: előbb Lorenzo Pellegrini lőtt a bal alsó sarokba (VIDEÓ ITT), majd Romelu Lukaku volt eredményes (VIDEÓ ITT).

A 63. percben tovább növelte előnyét a Roma, ellentmondva a második játékrészben látott monzai fölénynek: Paulo Dybala végzett el egy középtávoli szabadrúgást, s védhetetlenül tekert a bal alsóba (VIDEÓ ITT). A hajrában a negyedik római találat is megszületett Leandro Paredes tizenegyeséből (VIDEÓ ITT), majd Andrea Carboni ágyúzta a jobb felsőbe a hazaiak becsületgólját (VIDEÓ ITT). Daniele De Rossi együttese ezzel zsinórban a harmadik bajnoki sikerét aratta, s remekül hangolt a Brighton elleni Európa-liga-nyolcaddöntőre.

TORINO–FIORENTINA 0–0

Eredménytelenül gyűrték egymást a felek az első 45 percben, majd Samuele Ricci a hosszabbításban két perc alatt két sárga lapot is összeszedett, így emberhátrányban vágott neki a második félidőnek a Torino. A „violák” az emberelőny dacára sem tudták feltörni a hazai védelmet, míg a Torino ráült eredményre, így igazságos döntetlennel zárult a mérkőzés.

UDINESE–SALERNITANA 1–1

Mindössze tíz percet kellett várni az első gólra Udinében, de nem a hazaiak, hanem a ligautolsó Salernitana szerezte meg a vezetést: a 20 éves francia csatár, Loum Tchaouna parádés gólt tekert a jobb felső sarokba (VIDEÓ ITT). A hazaiak válasza az első félidő ráadásában érketett: Hassane Kamara két védő közül ollózott Ochoa kapujába (VIDEÓ ITT).

A második félidőben Festy Ebosele kiállítása miatt megfogyatkozott az Udinese, de a vendégek nem tudtak élni a lehetőséggel, s értékes pontokat hagytak a szlovén határ mellett fekvő városban.

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ
Udinese–Salernitana 1–1 (H. Kamara 45+3., ill. Tchaouna 10.)
Kiállítva: Ebosele (64.)
Monza–Roma 1–4 (Carboni 87., ill. Pellegrini 38., Lukaku 42., Dybala 63., Paredes 82. – 11-esből)
Torino–Fiorentina 0–0
Kiállítva: Ricci (45+7.)