Serie A: örülhet a Milan, a Juve nem bírt a Genoával

2024.03.17. 14:43
Kenan Yldiz (jobbra) a második félidőben állt be a Juventusba, de ő sem tudott gólt szerezni – a török csatárt jövő héten a Puskás Arénában is láthatjuk a török válogatott tagjaként (Fotó: AFP)
A Serie A 29. fordulójában a Juventus hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Genoával.

A Serie A 29. fordulójának vasárnapi programja a Juventus–Genoa meccsel indult, amelynek első félideje nem bővelkedett eseményekben, a legnagyobb helyzetet a vendégek hagyták ki: a 7. percben Mattia Bani fejesét nagy vetődéssel védte Wojciech Szczesny.

A fordulót a 3. helyről váró Juve nem tudta igazán nyomás alá helyezni a Genoa kapuját az első játékrészben, és a helyzet a másodikban sem változott. Nem véletlenül cserélt a 60. perchez érve hármat is a torinóiak vezetőedzője, Massimiliano Allegri.

A cserék után megélénkült a Juve támadójátéka. Az egyik becserélt játékos, Samuel Iling Junior a bal oldalról eltalálta a hosszú oldali kapufát, majd Dusan Vlahovics fejelt nem sokkal a kapu mellé, a 74. percben pedig fölé.

A hosszabbítás perceiben Vlahovics még kireklamált magának két sárga lapot, azaz egy kiállítást (így a következő fordulóban kihagyja a Lazio elleni meccset a szerb csatár), de az eredmény nem változott, maradt a 0–0, aminek a 2. helyen álló Milan örülhet igazán. A Juve a legutóbbi hét bajnoki meccséből csak egyet tudott megnyerni, három döntetlen és három vereség mellett.