Serie A: a meccset és egyik legjobbját is elveszítette a Sassuolo Veronában

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.03.03. 14:27
A Sassuolo ellen tört meg a Verona nyeretlenségi sorozata (Fotó: Getty Images)
Az edzőváltás sem segített, és a kevés helyzetet hozó mérkőzésen nemcsak egyik legjobbját, Domenico Berardit, hanem a találkozót is elbukta a Verona vendégeként a Sassuolo az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 27. fordulójának vasárnapi nyitó mérkőzésén, ezzel pedig megtört a hazaiak hat meccse tartó nyeretlenségi sorozata.

A házigazdák legutóbbi hat meccsükön három pontot gyűjtöttek (három döntetlen, három vereség), de náluk is rosszabb helyzetben voltak a vendégek, akik pedig csak egy pontot tudtak szerezni legutóbbi hat meccsükön.

A bentmaradásért harcoló két csapat csatája nem hozott öldöklő iramot, az első félidőben a Verona valamivel veszélyesebben játszott, de a góltól mindkét csapat távol állt.

A Sassuolo dolgát nem könnyítette meg, hogy a második félidőben egy teljesen ártalmatlan szituáció közben súlyosnak tűnő sérülést szenvedett a csapat egyik legjobbja, Domenico Berardi.

A Sassuolo gondjait pedig csak tetézte, hogy a hajrára fordulva sikeres kontrát tudott vezetni a Verona, amely a lengyel Karol Swiderski góljával nemcsak a vezetést, hanem a győzelmet is megszerezte – megtörve ezzel hatmeccses nyeretlenségi sorozatát, míg a Sassuolo hasonló szériája hétmeccsesre duzzadt, s Davide Ballardini vereséggel mutatkozott be új csapata kispadján.

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ
Verona–Sassuolo 1–0 (Swiederski 79.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Lazio–Milan 0–1 (Okafor 88.)
Kiállítva: L. Pellegrini (57.), Marusics (90+4.), Guendouzi (90+6.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Udinese–Salernitana 1–1 (H. Kamara 45+3., ill. Tchaouna 10.)
Kiállítva: Ebosele (64.)
Monza–Roma 1–4 (Carboni 87., ill. Pellegrini 38., Lukaku 42., Dybala 63., Paredes 82. – 11-esből)
Torino–Fiorentina 0–0
Kiállítva: Ricci (45+7.)