Serie A: a Napoli megizzadt a Verona ellen

SÁRI BENNISÁRI BENNI
2024.02.04. 16:57
Nehézkesen aratott győzelmet a Napoli (Fotó: Getty Images)
A Napoli nehezen harcolta ki a 2–1-es győzelmet a Verona ellen, míg a Torino–Salernitana összecsapáson nem született gól az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A kiesés elől menekülő Verona az első félidőben jól tartotta magát Nápolyban, igaz, nem kellett nagy rohamokat elhárítania. A fordulás után sem történt sok minden a vendégek kapuja előtt, átellenben azonban a Verona – miután egyre-másra vezette a támadásait – betalált a 74. percben, egy szabadrúgást követően Diego Coppola fejelt a Napoli kapujába. A gól alaposan felrázta a hazaiakat, akik nemcsak ki tudtak egyenlíteni a hajrában, hanem a maguk javára is tudták fordítani a mérkőzés állását. A 80. percben Cyril Ngonge kapott szép labdát, amelyet gondolkodás nélkül bevágott a jobb alsóba, a 87. percben pedig Hvicsa Kvarachelija lőtt gyönyörű távoli gólt, kiharcolva a nápolyi gárda nyögvenyelős győzelmét. 2–1

OLASZ SERIE A
23. FORDULÓ
Torino–Salernitana 0–0
Napoli–Verona 2–1 (Ngonge 80., Kvarachelija 87., ill. Coppola 74.)
KÉSŐBB
18.00: Lazio–Atalanta (Tv: Sport2)
20.45: Internazionale–Juventus

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Bologna–Sassuolo 4–2 (Viti 24. – öngól, Fabbian 73., Ferguson 83., Saelemaekers 86., ill. Thorstvedt 14., Volpato 34.)
Frosinone–Milan 2–3 (Soulé 24. – 11-esből, Mazzitelli 65., ill. Giroud 17., Gabbia 72., Jovics 81.)
Empoli–Genoa 0–0
Udinese–Monza  0–0
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Lecce–Fiorentina 3–2 (Oudin 17., Piccoli 90., Dorgu 90+2., ill. Mandragora 50., Beltrán 67.)