Serie A: Pulisic döntött, sovány Milan-siker a Sassuolo ellen

T. Z.T. Z.
2023.12.30. 20:07
Christian Pulisic gólja három pontot ért a Milannak (Fotó: Getty Images)
Christian Pulisic találatával a Milan 1–0-ra legyőzte a Sassuolót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) szombati találkozóján. A másik kora esti mérkőzésen is egy gól döntött, az utolsó helyezett Salernitana némi meglepetésre idegenben megverte a Veronát.

Csak a győzelem lehetett elfogadható eredmény a Milan számára a Sassuolo elleni évzáró bajnokin, annál is inkább, mert a találkozóra a „rossonerik“ klublegendája, Marco van Basten is kilátogatott a San Siróba. Ahogy az elvárható volt, Stefano Pioli csapata hamar magához ragadta a kezdeményezést, beszorította a Sassuolót, amely betömörült a kapuja elé, és néhány kontrától remélte az áttörést – nem sok sikerrel.

Az első félidőben – és amúgy a másodikban is – még döcögött a Milan gépezete, a hazaiak hiába nyomták be teljesen ellenfelüket, nem találták a rést a pajzson. Bár kétszer a Sassuolo kapujába jutott a labda, les miatt mindkét találatot érvénytelenítette a játékvezető.

A szünet után egy szinttel megemelte játéka színvonalát a Milan, és ez már elégnek bizonyult a továbbra is igen defenzív Sassuolo ellen. Noha Rafael Leao volt a hazaiak legveszélyesebb embere, a várva várt vezetést mégsem ő, hanem Christian Pulisic szerezte meg csapatának a 59. percben. Különösebb veszélyben nem forgott a Milan vezetése a folytatásban, ráadásul még inkább rontotta a Sassuolo esélyeit, hogy a 70. percben a csapat legjobbját, Dominico Berardit sérülés miatt le kellett cserélni.

A megnyugtató második gólt azonban csak nem tudta megszerezni Pioli csapata, így az utolsó percekre is maradt némi izgalom. Látnivaló azonban nem sok, merthogy a Milan ráült az eredményre, a Sassuolo pedig nem tudott mit előhúzni a zsákból, így maradt az 1–0.

A másik kora esti mérkőzésen a tabella utolsó helyén tanyázó Salernitana a szintén kiesés elől menekülő Verona otthonába látogatott. A találkozó végén némi meglepetésre a vendégek örülhettek, köszönhetően Loum Tchaounának, aki a 48. percben betalált, eldöntve a három pont sorsát.

Cagliari–Empoli 0–0
Udinese–Bologna 3–0 (Pereyra 23., Lucca 48., Payero 52.)

Atalanta–Lecce 1–0 (Lookman 58.)
KÉSŐBB
20.45: Juventus–Roma (Tv: Sport2)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Fiorentina–Torino 1–0 (Ranieri 83.)
Napoli–Monza 0–0
Genoa–Internazionale 1–1 (Dragusin 45+7., ill. Arnautovic 42.)
Lazio–Frosinone 3–1 (Castellanos 70., Isaksen 72., Patric 84., ill. Soule 57. – 11-esből)

1. Internazionale 18 14 3 1 39–8 +31 45
2. Juventus 17 12 4 1 26–11 +15 40
3. Milan 18 11 3 4 32–20 +12 36
4. Fiorentina 18 10 3 5 27–18 +9 33
5. Bologna 18 8 7 3 21–15 +6 31
6. Atalanta 18 9 2 7 29–20 +9 29
7. Roma 17 8 4 5 30–19 +11 28
8. Napoli 18 8 4 6 28–19 +9 28