Serie A: két piros lap, két római gól – Mourinho csapata nyerte a rangadót

T. Z.T. Z.
2023.12.23. 22:58
Pellegrini ünnepli vezető gólját a második találatot szerző Lukakuval (Fotó: Getty Images)
A csereként pályára lépő Lorenzo Pellegrini valamint Romelu Lukaku találataival az AS Roma 2–0-ra legyőzte a címvédő Napolit az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 17. fordulójának szombat esti rangadóján.

Az életveszélyes támadósorok párharcaként harangozta be az olasz sajtó a találkozót, ami nem is csoda, tekintve, hogy az egyik oldalon Romelu Lukaku és Andrea Belotti, míg a másikon Hvicsa Kvarachelia és Victor Osimhen rohamozott. A forduló előtt a Roma a nyolcadik, a Napoli a hatodik helyen állt, de a csapatokat csak két pont választotta el egymástól, vagyis egy esetleges római győzelemmel helycsere történt volna a táblázaton.

Zaklatott hangulat jellemezte az első 45 percet, mindkét csapat sokat szabálytalankodott, emiatt egyáltalán nem alakult ki folyamatos játék. José Mourinho csapata lényegesen közelebb állt a vezető találat megszerzéséhez, Edoardo Bove egymaga két gólt szerezhetett volna, de a 19. és a 21. percben is hibázott – főleg utóbbit volt művészet elrontani, hiszen négy méterről sikerült Alex Meretbe bombáznia a labdát.

A 66. percben emberelőnybe került a Roma, Matteo Politano dühében belerúgott Nicola Zalewskibe, amiért azonnali piros lapot kapott. A Roma ezt követően már a győzelemért hajtott, Mourinho is cserélt, nem is akárhogy: Lorenzo Pellegrinit a 71. percben küldte pályára a portugál tréner, öt perccel később pedig egy fordulás után, jobbal be is vette a Napoli kapuját. 1–0

A hajrában az emberhátrányban játszó Napoli már nem tudott újítani, ráadásul a 86. percben Osimhen megkapta második sárga lapját, így ő is mehetett idő előtt zuhanyozni. Kilenc emberrel pedig már nem volt esélye a Napolinak, amely a 96. percben másodszor is megadta magát, Romelu Lukaku egy kontra végén mattolta a vendégeket, kialakítva a 2–0-s végeredményt.