Serie A: hosszabbításban, ollózós góllal fordított a Cagliari

S. B.S. B.
2023.12.11. 22:54
Ollózós góllal nyert a Cagliari (Fotó: Twitter/Serie A)
A Cagliari a Sassuolo elleni találkozó hosszabbításában 2–1-re megfordította a meccset, míg az Empoli és a Lecce 1–1-es döntetlent játszott egymással az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójának hétfői játéknapján.

EMPOLI–LECCE

Eseménytelennek semmiképpen nem nevezhetjük a találkozó első 60 percét, hisz mindkét félnek sikerült több veszélyes helyzetet is kialakítania. A két kapus, Berisha és Falcone azonban szebbnél szebb védéseket mutatott be, így a rengeteg ziccer ellenére sem sikerült ellépnie egyik gárdának sem.

A 64. percben viszont megtört a jég és Lameck Banda hihetetlen távolról talált be, hogy megszerezze a Lecce vezetését, ám hozzá kell tenni, hogy az eddig bravúrozó Berisha is alaposan közrejátszott a találatban (VIDEÓ ITT!). Ezt követően már a második gólra sem kellett sokat várni, a 71. percben ugyanis egy beadásra szánt labda rendkívül szerencsétlenül pattant meg Hamza Rafia térdén (VIDEÓ ITT!), így öngóllal egyenlítettek a hazaiak. A folytatásban érezhetően visszavettek a csapatok, így az 1–1-es eredmény már nem változott a lefújásig.

CAGLIARI–SASSUOLO

A Cagliari és a Sassuolo összecsapásán már nem kellett sokat várnunk a találatra. Martin Erlic ugyanis már a 7. percben gólra váltott egy jól helyezett szögletet (VIDEÓ ITT!), hogy előnyhöz juttassa a vendégeket. Ezt követően viszont nem feltétlen ezt a színvonalat tartotta a mérkőzés. A felek ugyan többször is közel tudtak kerülni a kapukhoz, de komoly esély a gólra nem igazán adódott.

A 63. percben azonban jött egy fordulat, mikor a második sárga lapja miatt kiállították a Sassuolo védőjét, Ruan Tressoldit, így emberelőnyben fejezhettek be a hazaiak a meccset. A Cagliari ezt az utolsó percekben ki is tudta használni és a hosszabbításban megfordította a meccset. Először a 94. percben Gianluca Lapadula lőtte be labdát nagyon pontosan a léc alá (VIDEÓ ITT!), majd négy percre rá Leonardo Pavoletti lőtt hihetetlen, ollózós gólt (VIDEÓ ITT!), hogy győzelemhez juttassa csapatát.

OLASZ SERIE A
15. FORDULÓ
Empoli–Lecce 1–1
(Rafia 71. – öngól, ill. Banda 64.)
Cagliari–Sassuolo 2–1 (Lapadula 90+4., Pavoletti 90+9.,ill. Erlic 7.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Frosinone–Torino 0–0
Monza–Genoa 1–0 (Dany Mota 83.)
Salernitana–Bologna 1–2 (Simy 75., ill. Zirkzee 9., 20.)
Roma–Fiorentina 1–1 (Lukaku 5., ill. Martínez Quarta 66.)
Kiállítva: Zalewski (64.), Lukaku (87.), ill. Milenkovics (90+8.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Atalanta–Milan 3–2
(Lookman 38., 55., Muriel 95., ill. Giroud 48., Jovics 80.)
Kiállítva: Calabria (90+3., Milan)
Hellas Verona–Lazio 1–1
(T. Henry 70., ill. Zaccagni 23.)
Kiállítva: Duda (77., Verona)
Internazionale–Udinese 4–0 (Calhanoglu 37. – 11-esből, Dimarco 42., M. Thuram 45., Lautaro Martínez 84.)