Serie A: Bisseck és Barella szállította az Inter újabb sikerét

T. Z.T. Z.
2023.12.23. 20:08
Nicoló Barella szerezte az Inter második találatát (Fotó: Getty Images)
A listavezető Inter 2–0-ra legyőzte a Leccét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 17. fordulójának szombati játéknapján. A másik kora esti találkozón a Verona ugyancsak két góllal múlta felül a Cagliarit.

Hazai pályán kötelező házi feladat várt Simone Inzaghi csapatára, amely a hétközi kupafiaskót szerette volna feledtetni szurkolóival. A masszív középcsapatnak számító Lecce ugyanakkor nem ígérkezett feltétlenül könnyű prédának, legutóbbi öt bajnokiján ugyanis veretlen maradt Roberto D'Aversa együttese – igaz, ezek közül csak egyet tudott megnyerni, négyszer döntetlenre végzett.

Az Inter az első percektől magához ragadta a kezdeményezést a San Siróban, komoly lehetőséget azonban sokáig nem tudott kialakítani. A Lecce támadásban ugyan nem mutatott semmit, de jól védekezet, és egészen a 43. percig úgy nézett ki, kihúzza kapott gól nélkül az első félidőt. Ekkor azonban – nem kis szerencsével – gólt szerzett az Inter: Hakan Calhanoglu beívelte a labdát, a mindenkinél magasabbra ugró Yann Bisseck pedig egy fura mozdulattal, a kapunak háttal állva, nyakkal valahogy a kapuba juttatta a labdát. 1–0

A második félidőt is irányította az Inter, de a Lecce is jól védekezett, így sokáig nyitott maradt a mérkőzés. A 78. percben azonban megpecsételődött a vendégek sorsa, miután Marko Arnautovic mintaszerű passzát Nicoló Barella haláli nyugalommal váltotta gólra. 2–0

A hajrában még megfogyatkozott a Lecce, a 83. percben ugyanis Lameck Bandát kiállította a játékvezető. Újabb találat már nem esett, az Inter teljesítette karácsony előtti küldetését, és visszaállította a négypontos különbséget a tabellán a második Juventusszal szemben.

A VERONA NYERTE A „HATPONTOS” CSATÁT

Klasszikus alsóházi rangadót játszott egymással a forduló előtt 19. Verona és a 18. Cagliari. A két csapatot ráadásul csak egyetlen pont választotta el egymástól a tabellán, úgyhogy valóban illett a hatpontos jelző az összecsapásra. Kevés futballt, de annál nagyobb küzdelmet hozott a mérkőzés, amelyet végül az 51. perctől emberelőnyben futballozó Verona nyert meg. Az első gólt Cyril Ngonge szerezte az 53. percben, majd a hosszabbításban Milan Djuric állította be a 2–0-s végeredményt. Mostani sikerének köszönhetően a Verona megelőzte a Cagliarit a tabellán, és elmozdult a kiesőhelyről.