Serie A: a Sassuolo megtréfálta az Intert; győzött a Napoli

D. Á.D. Á.
2023.09.27. 22:43
Victor Osimhen bevette az Udinese kapuját (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójában az Internazionale hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a Sassuolótól. A Napoli 4–1-es sikert aratott az Udinese ellen, a Lazio pedig 2–0-ra megverte a Torinót.

NAPOLI–UDINESE

Szerda délelőtt arról cikkeztünk, hogy Victor Osimhen kiakadt a Napolira, amiért a klub egy gúnyoldódó videót tett közzé a hivatalos TikTok-oldalára a csatár kihagyott tizenegyeséről a Bologna ellen. A nápolyiak social csapata hiába törölte a videót, a nigériai futballista szinte az összes fotóját törölte az Instagramról, amelyen Napoli-mezben látható, ráadásul fontolgatja, hogy jogi lépéseket tegyen az ügyben.

Hogy még érdekesebb legyen a történet, a címvédő a 19. percben tizenegyeshez jutott az Udinese ellen, Osimhen pedig nem is állt oda a történtek után. A büntetőt Piotr Zielinski végezte el, s nem is rontott. Az első félidő hajrájában aztán Osimhen is beköszönt, Politano remek passzát váltotta gólra egy az egyben.

Igencsak sokat kellett várni a harmadik hazai gólra, a 74. percben Hvicsa Kvarachelia lopott labdát az Udinese tizenhatosánál, majd a kijövő kapus fölött átbökte labdát, s az üres kapuba passzolt.

A 81. és a 82. percben Lazar Samardzic és Giovanni Simeone révén még egy gyors gólváltást is láthattunk, a Napoli így 4–1-re győzedelmeskedett.

INTER–SASSUOLO

Már-már azt gondolhatták a szurkolók, hogy gól nélküli döntetlennel ért véget az első félidő, amikor jött Denzel Dumfries – a holland szélső védő a bal lába felé cselezett a tizenhatosnál, majd a jobb alsó sarokba lőtt.

A vezetés után talán túlságosan is megnyugodott az Inter, ugyanis a második félidőben szűk húsz perc alatt fordított a Sassuolo – előbb Nedim Bajrami volt eredményes, majd Domenico Berardi fantasztikus lövése után vágódott a labda a kapu jobb oldalába.

A két gyors gól annyira megfogta az Intert, hogy már nem is tudott válaszolni – a Sassuolo elhozta a három pontot az éllovas otthonából.

LAZIO–TORINO

A fővárosiak az 56. percben törték meg a jeget, ekkor Matias Vecino lőtt a kapuba. Negyedórával a rendes játék vége előtt Mattia Zaccagni is gólt ünnepelhetett, találatával pedig ki is alakult a 2–0-s végeredmény.

OLASZ SERIE A
6. FORDULÓ

Internazionale–Sassuolo 1–2 (Dumfries 45+1., ill. Bajrami 54., Berardi 63.)
Lazio–Torino 2–0
(Vecino 56., Zaccagni 75.)
Napoli–Udinese 4–1 (Zielinski 19. – 11-esből, Osimhen 39., Kvarachelia 74., G. Simeone 82., ill. Samardzic 81.)